Kolejne wyzwanie byłego siatkarza. Paweł Zagumny doradcą CEV

W celu modernizacji zarządzania europejską siatkówką, prezes CEV Aleksandar Boricić poinformował o utworzeniu grupy współpracującej z europejską konfederacją. Jednym z członków został wybrany były reprezentant Polski.

Dorota Mleczak
Dorota Mleczak
Paweł Zagumny karierę siatkarską zakończył w 2017 roku WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Paweł Zagumny karierę siatkarską zakończył w 2017 roku

W skład komitetu wchodzić będą przede wszystkim byli siatkarze oraz siatkarki, ale także sportowcy, którzy jeszcze nie zakończyli swoje kariery. Dla zarządu konfederacji ważne było, aby członkami grupy zostali utytułowani zawodnicy, którzy byli jedynymi z najlepszych na swoich pozycjach.

Głównym zadaniem komitetu będzie pomoc w zakresie zmian regulacyjnych oraz przyczynienie się do rozwoju siatkówki w Europie. Organ ten ma być doradcą przedstawicieli CEV, którzy nie mają bezpośredniego kontaktu ze wszystkim zawodnikami. Jak poinformował prezydent konfederacji, osoby, które w przeszłości grały w siatkówkę będą wypowiadać się w imieniu sportowców, a ich zdanie może mieć wpływ na przyszłe decyzje podejmowane przez zarząd CEV.

Skład komitetu:

Samuele Papi - prezydent (Włochy)
Maja Ognjenović - sekretarz (Serbia)
Ljubomir Ganiew (Bułgaria)
Aleksandrs Samoilovs  (Łotwa)
Lonneke Slöetjes (Holandia)
Paweł Zagumny (Polska)
Jekaterina Gamowa (Rosja)
Neslihan Demir-Guler (Turcja)

Prezydent komitetu, Samuel Papi, na kilkanaście dni przed oficjalną informacją CEV o utworzeniu komitetu, poinformował, że jednym z głównych celów będzie zmiana kalendarza rozgrywek drużyn narodowych oraz klubów.

- W ostatnich latach pojawia się problem z ułożeniem kalendarza reprezentacji, który często pokrywa się z rozgrywkami ligowymi. Gracze potrzebują dłuższego czasu na odpoczynek między końcem sezonu klubowego a grą w drużynie narodowej - powiedział.

ZOBACZ WIDEO: Bartłomiej Lemański: Każdy z nas zostawił na parkiecie całe serce
Czy utworzenie komitetu sportowców przez CEV to dobry pomysł?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×