KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Bosek i Lisowski odchodzą z zarządu AZS-u Częstochowa. Klub czeka głęboka reorganizacja

To musiało się stać. Po spadku z PlusLigi w AZS-ie Częstochowa dojdzie do ogromnych zmian na każdym szczeblu. Z klubem pożegnali się już Roman Lisowski i Ryszard Bosek, którzy złożyli rezygnacje z funkcji prezesa i wiceprezesa.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Ryszard Bosek WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Ryszard Bosek

Spadek AZS-u Częstochowa do I ligi mężczyzn odbił się szerokim echem w siatkarskim środowisku. Jeden z najbardziej utytułowanych polskich klubów opuścił najwyższą klasę rozgrywkową po 30 latach. Spowodowało to szereg zmian w samym klubie. Najważniejszą wydaje się odejście z AZS-u dotychczasowego prezesa Romana Lisowskiego oraz wiceprezesa Ryszarda Boska.

Obaj złożyli rezygnacje z zajmowanych stanowisk. - Klub serdecznie dziękuje wymienionemu wyżej dotychczasowemu Zarządowi za wiele lat ciężkiej pracy, zaangażowanie oraz włożone serce w budowę AZS-u Częstochowa - przekazano w specjalnym komunikacie dotyczącym zmian właścicielskich. Jak przyznają nowe władze AZS-u, klub ma przejść głęboką reorganizację. 

Odejście Lisowskiego i Boska oznacza, że AZS będzie miał nowy zarząd. Na stanowisko prezesa powołany został Kamil Filipski, a wiceprezesem będzie Mateusz Czaja. - Klub dołoży wszelkich starań aby zmiany przebiegały możliwie sprawnie i jak najszybciej, z zachowaniem całkowitej prawidłowości oraz zasady poszanowania cierpliwości sympatyków AZS-u Częstochowa - dodano w komunikacie.

We wtorek ma być ogłoszona kadra AZS-u na nadchodzące rozgrywki I ligi. Nie będzie w niej brakowało zawodników znanych z gry w PlusLidze. Jedynym zawodnikiem, który pozostał w zespole Akademików jest Bartłomiej Janus. W spadkowiczu grać mają również m.in. Łukasz Koziura, Bartosz Krzysiek, Bartosz Bućko czy Sławomir Stolc.

ZOBACZ WIDEO Łukasz Fabiański: Mecz mieliśmy pod kontrolą

Czy AZS Częstochowa będzie walczył o awans do PlusLigi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (6)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×