Porażka Polek. To był ich ostatni sprawdzian przed mistrzostwami Europy

W ramach przygotowań do mistrzostw Europy 2017 w siatkówce reprezentacja Polski rozegrała sparing z kadrą Holandii. Rywalki wygrały 3:2.

Olga Krzysztofik
Reprezentacja Polski kobiet w siatkówce WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Reprezentacja Polski kobiet w siatkówce
Nasze reprezentantki wyleciały do Holandii, by na finiszu przygotowań do czempionatu rozegrać z gospodyniami dwa mecze kontrolne. W pierwszym z nich przegrały 1:3. Rewanż odbył się w sobotę 16 sierpnia.

Pierwsze dwa sety potoczyły się pod zdecydowane dyktando gospodyń, które nie dały naszym zawodniczkom żadnych szans.

Mimo to Polki zdołały się przebudzić. Trzecia odsłona była w ich wykonaniu bardzo dobra, grały skutecznie, a w poczynaniach ich rywalek było za dużo błędów własnych.

W czwartej partii trwała zacięta walka, a zwycięzcę wyłoniła dopiero końcówka. W najważniejszych akcjach Polki zagrały skuteczniej w ataku, dzięki czemu doprowadziły do tie-breaka. Decydujący set znów był pokazem siły Holenderek, które zwyciężyły 3:2.

W niedzielę Polki wrócą do kraju, gdzie pozostaną do 20 września, kiedy odlecą do Baku. Ostatnia faza przygotowań odbędzie się w Legionowie.

Mistrzostwa Europy 2017 kobiet wystartują 22 września. W fazie grupowej nasza reprezentacja zmierzy się z Niemkami, Węgierkami i Azerkami.

Holandia - Polska 3:2 (25:16, 25:17, 15:25, 22:25, 15:9)

Kadra reprezentacji Polski kobiet na mecze kontrolne z Holandią (15-16 września):