Sparingowo: udany rewanż Asseco Resovii. Zespół Zbigniewa Bartmana pokonany

W ramach przygotowań do sezonu 2017/2018 PlusLigi Asseco Resovia Rzeszów rozegrała mecz kontrolny z UPCN San Juan VC. Rzeszowianie wygrali 3:1.

Olga Krzysztofik
siatkarze Asseco Resovii Rzeszów WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: siatkarze Asseco Resovii Rzeszów
Zespoły spotkały się na neutralnym terenie w Leżajsku. Było to pokazowe spotkanie, a zarazem drugie starcie obu drużyn w ciągu kilku dni. Po raz pierwszy Asseco Resovia i UPCN San Juan zmierzyły się 16 września w ramach X Międzynarodowego Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Krosna. Wtedy argentyńska ekipa wygrała 3:1.

Ponownie spotkanie rozstrzygnęło się w czterech setach. Pierwsze dwie partie przebiegły pod zdecydowane dyktando rzeszowian, którzy nie dali rywalom żadnych szans.

Przyjezdni przebudzili się dopiero w trzeciej odsłonie i wygrali ją po zaciętej walce. Emocji dostarczył również czwarty set, ale tym razem Asseco Resovia zagrała skuteczniej, dzięki czemu zwyciężyła 3:1.

Zbigniew Bartman to były reprezentant Polski i były gracz Asseco Resovii Rzeszów. Najbliższy sezon spędzi w lidze argentyńskiej, w zespole UPCN San Juan VC.

Przed rzeszowianami kolejny pokazowy mecz. W sobotę 23 września podejmą francuski Tours VB. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17 w hali Podpromie.

Asseco Resovia Rzeszów - UPCN San Juan VC 3:1 (25:18, 25:15, 23:25, 25:20)

Asseco Resovia: Tichacek, Jarosz, Krastins, Śliwka, Lemański, Możdżonek, Rusek (libero) oraz Masłowski (libero), Kędzierski, Schoeps.

Czy Asseco Resovia Rzeszów zdobędzie mistrzostwo Polski 2017/2018?