I liga kobiet: AZS Politechniki Śląskiej pierwszym liderem

W weekend zainaugurowano pierwszoligowe rozgrywki kobiet. Pierwszym liderem zostały siatkarki AZS-u Politechniki Śląskiej Gliwice, które pokonały rywalki bez straty seta.
Natalia Bugiel
MKS Ślepsk Suwałki liderem po 6 kolejce I ligi / MKS Ślepsk Suwałki liderem po 6. kolejce I ligi

W weekend rozpoczęła się inauguracyjna kolejka I ligi kobiet. Po pierwszych starciach tylko trzy zespoły zainkasowały komplet punktów. KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice, Wisła Warszawa oraz MKS Kalisz mogą pochwalić się pewnymi zwycięstwami nad rywalkami i trzema "oczkami" do ligowej tabeli. Na czele plasują się jednak gliwiczanki, które AZS AWF Warszawa pokonały bez straty seta.

Najciekawiej zapowiadające się spotkanie Jokera Mekro Energoremont Świecie z MKS-em E.Leclerc Radomką Radom zakończyło się dopiero po tie-breaku. Mecz był debiutem Jacka Skroka w roli szkoleniowca radomskiej ekipy. Jego podopieczne przegrywały już 1:2, ale zdołały odwrócić losy tego pojedynku.