I liga mężczyzn: KPS Siedlce liderem, pierwsza porażka AZS-u Częstochowa

Po dwóch kolejkach rozgrywek I ligi na prowadzeniu plasują się siatkarze KPS Siedlce, którzy w tym sezonie nie przegrali jeszcze seta. Pierwszą porażkę zanotował AZS Częstochowa.

Natalia Witczyk
Siatkówka WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Siatkówka
Po dwóch kolejkach I ligi mężczyzn niepokonane są cztery drużyny. Stawce przewodzi KPS Siedlce, który bez straty seta pokonał Lechię Tomaszów Mazowiecki i Olimpię Sulęcin. Komplet punktów na swoim koncie mają także Krispol Września, Exact Systems Norwid Częstochowa oraz Ślepsk Suwałki. Ten ostatni zespół w 2. kolejce wygrał 3:0 z AZS-em Częstochowa. Dla spadkowicza z PlusLigi była to pierwsza w sezonie porażka.

Rozgrywki od dwóch porażek rozpoczęły SMS PZPS Spała, Olimpia Sulęcin, TSV Sanok oraz Stal AZS PWSZ Nysa. Kluby te nie mają na swoim koncie nawet punktu. Zaskoczeniem jest zwłaszcza dyspozycja ekipy z Nysy, która uznawana była za jednego z faworytów rozgrywek, a przegrała u siebie z Norwidem, a także uległa na wyjeździe Lechii Tomaszów Mazowiecki.

Wyniki 1. kolejki:
MKS Ślepsk Suwałki - Olimpia Sulęcin 3:1 (25:20, 22:25, 25:20, 25:17)
TSV Sanok - APP Krispol Września 0:3 (20:25, 18:25,23:25)
AZS PWSZ Stal Nysa - Exact Systems Norwid Częstochowa 1:3 (24:26, 25:21, 23:25, 22:25)
MKS Aqua Zdrój Wałbrzych - AZS AGH Kraków 3:2 (28:30, 20:25, 25:23, 25:21, 15:10)
KPS Siedlce - KS Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0 (25:18, 25:21, 25:17)
AZS Częstochowa - SMS PZPS Spała 3:1 (25:17, 20:25, 25:20, 25:22)

Wyniki 2. kolejki:
SMS PZPS Spała - AZS AGH Kraków 0:3 (22:25, 18:25, 15:25)
APP Krispol Września - MKS Aqua-Zdrój Wałbrzych 3:1 (22:25, 25:11, 25:23, 25:20)
Exact Systems Norwid Częstochowa - TSV Sanok 3:1 (25:20, 21:25, 25:22, 25:22)
KS Lechia Tomaszów Mazowiecki - AZS PWSZ Stal Nysa 3:1 (31:29, 25:20, 23:25, 25:19)
Olimpia Sulęcin - KPS Siedlce 0:3 (20:25, 17:25, 27:29)
MKS Ślepsk Suwałki - AZS Częstochowa 3:0 (25:20, 25:20, 25:23)