Sparingowo: Czeszki najlepsze w Rzeszowie, gospodynie drugie

Od 6 do 8 października w hali Podpromie w Rzeszowie odbył się turniej o puchar firmy Developres. Była to już piąta edycja zawodów, w której najlepsze okazały się siatkarki VK Agel Prostejov. Gospodynie, Developres SkyRes, zajęły drugą pozycję.

Monika Skrzyniarz-Gwizdała
Developres SkyRes Rzeszów WP SportoweFakty / Karol Słomka / Developres SkyRes Rzeszów
Jak co roku tuż przed rozpoczęciem kobiecej rywalizacji o mistrzostwo Polski, zorganizowano w stolicy Podkarpacia turniej o puchar firmy Developres. Tym razem do rywalizacji o laur stanęły ekipy: Agel Prościejów, RC Cannes, Polski Cukier Muszynianka Muszyna oraz Developres SkyRes.

Rzeszowianki, będące równocześnie organizatorkami zawodów, po dobrym starcie turnieju i pokonaniu ekipy z Muszyny 3:1, musiały przełknąć gorycz porażki z czeskim Agel Prostejov.

Podobny los spotkał Mineralne. Poza urwanym setem rzeszowiankom, wygrały w tie-breaku z francuską ekipą RC Cannes, lecz przegrały z Czeszkami do zera. Tym samym polskie ekipy jedynie obeszły się smakiem najwyższego stopnia podium.

Tylko jedna "polska" zawodniczka znalazła się w gronie wyróżnionych nagrodami indywidualnymi. Była nią Adela Helić z zespołu ubiegłorocznych brązowych medalistek krajowych mistrzostw.

Wyniki:

VK Agel Prostejov - RC Cannes 3:0 (26:24, 25:15, 25,22)
Polski Cukier Muszynianka Muszyna - Developres SkyRes Rzeszów 1:3 (25:19, 20:25, 22:25, 20:25)

Polski Cukier Muszynianka Muszyna - RC Cannes 3:2 (25:23, 17:25, 14:25, 25:18, 15:10)
VK Agel Prostejov - Developres SkyRes Rzeszów 3:1 (25:21, 22:25, 25:17, 25:16)

Polski Cukier Muszynianka Muszyna - VK Agel Prostejov 0:3 (14:25, 24:26, 21:25)
RC Cannes - Developres SkyRes Rzeszów 1:3 (16:25, 25:18, 17:25, 18:25)

Tabela końcowa:

1. VK Agel Prostejov (9 punktów)
2. Developres SkyRes Rzeszów (6 punktów)
3. Polski Cukier Muszynianka Muszyna (2 punkty)
4. RC Cannes (1 punkt)

Nagrody indywidualne:

Najlepsza przyjmująca: Laura Emonts (VK Agel Prostejov)
Najlepsza libero: Julie Kovarova (VK Agel Prostejov)
Najlepsza środkowa: Christina Bauer (RC Cannes)
Najlepsza atakująca: Adela Helić (Developres SkyRes Rzeszów)
MVP: Laura Emonts (VK Agel Prostejov)

Czy Developres SkyRes Rzeszów wywalczy medal krajowych mistrzostw również w sezonie 2017/18?