W czym Indykpol AZS był lepszy od PGE Skry? Jakub Kochanowski nie miał wątpliwości

Indykpol AZS Olsztyn sprawił niespodziankę, pokonując PGE Skrę Bełchatów (3:2). - Pokazaliśmy, że mamy jakość - powiedział Jakub Kochanowski, jeden z bohaterów spotkania.

Dominika Pawlik
Indykpol AZS Olsztyn WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Indykpol AZS Olsztyn

Ci, którzy w środowe popołudnie zdecydowali się wybrać do Hali Urania, z pewnością długo nie zapomną emocji, które zaserwowali siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn i PGE Skry Bełchatów.

Po pierwszym secie i pełnej dominacji przyjezdnych, rozpoczęło się prawdziwe show. Podopieczni Roberto Santilliego poprawili swoją grę i dzięki determinacji wygrali dwie kolejne partie. Kibice bardzo mocno wspierali miejscową ekipę. - Publiczność fantastyczna, mam nadzieję, że częściej będzie taka frekwencja, bo to naprawdę dodaje skrzydeł - przyznał Jakub Kochanowski.

Środkowy był jednak ostrożny w ocenie przeciwników, bo choć olsztynianie mieli okazję na zakończenie meczu w czterech setach, nie wykorzystali szansy. - Spotkanie mogło rozstrzygnąć się szybciej, ale równie dobrze mogliśmy przegrać w tie-breaku. Cieszymy się mimo wszystko z takiego wyniku - zapewnił siatkarz.

W tie-breaku początkowo walka toczyła się punkt za punkt, w końcu jednak to olsztynianie odskoczyli. Co o tym zadecydowało? - Charakter, przestaliśmy popełniać błędy, ale też ryzykowaliśmy. Ciężko się oszukiwać cudów, po prostu okazaliśmy się lepsi - podsumował.

Dla Indykpolu AZS był to pierwszy mecz z przeciwnikiem, który w poprzednim sezonie był wyżej. - Spotkania z takimi zespołami zawsze sprawdzają, jaką jakość ma dana drużyna. Pokazaliśmy, że mamy dużą jakość, że możemy w tej lidze namieszać i walczymy o ambitne cele. Mam nadzieję, że będziemy to kontynuować - powiedział Kochanowski.

Indykpol AZS Olsztyn wciąż w tym sezonie jest niepokonany. W poprzednich latach Urania długo bywała "twierdzą" nie do zdobycia dla gości.

Czy Jakub Kochanowski jest jednym z najlepszych środkowych w lidze?