Grot Budowlani - Polski Cukier Muszynianka: środek zadecydował. Łodzianki wróciły na właściwe tory

Po dwóch porażkach dla wicemistrza Polski wyszło słońce. Siatkarki Grot Budowlanych Łódź pokonały w trzech setach Polski Cukier Muszyniankę Muszyna w szóstej kolejce Ligi Siatkówki Kobiet.

Krzysztof Sędzicki
siatkarki Grot Budowlanych Łódź WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: siatkarki Grot Budowlanych Łódź
Teoretycznie faworytkami spotkania były wicemistrzynie kraju, ale z prognozami należało być ostrożnym. Wszak łodzianki dwa ostatnie mecze przegrały i to nie zdobywając przy tym żadnego seta. Komplet punktów w dwóch ostatnich pojedynkach uzyskały za to siatkarki z Muszyny. Obie ekipy bardzo chciały więc sięgnąć nie tyle po wygraną, co nawet po komplet punktów.

To zdecydowanie był mecz walki i to niekoniecznie w negatywnym tego słowa znaczeniu. W pierwszym secie inicjatywa ciągle zmieniała położenie. Początkowo leżała po stronie gospodyń (8:5), później jednak przeszła na stronę gości znad Popradu (19:15), a finalnie po zaciętej końcówce jednak lepsze okazały się łodzianki 26:24. Ogromną pracę wykonały przy tym środkowe wicemistrza Polski - Agnieszka Kąkolewska i Gabriela Polańska, które razem w premierowej odsłonie zdobyły 11 punktów, dzięki czemu pomogły "przykryć" średnią dyspozycję skrzydeł.

W ten sposób punktować usiłowały muszynianki, co pozwalało im dotrzymywać kroku przeciwniczkom, ale im z kolei brakowało punktów ze środka, a Aleksandra Wójcik, Marija Karakaszewa i Monika Bociek starały się ciągnąć grę swojej drużyny, lecz prezentowały się w kratkę. A po drugiej stronie siatki Kąkolewska wraz z Polańską nadal czuły się bardzo dobrze i to na ich barkach spoczywał ciężar zdobywania punktów. Drugi set również na swoim koncie zapisały siatkarki z "betkami" na koszulkach, tym razem bez przygód w końcówce wbrew temu, co widać było na tablicy wyników. A ta pokazywała 25:23 dla łodzianek.

Trzecia partia poszła już podopiecznym Błażeja Krzyształowicza zdecydowanie łatwiej. Rozpoczęło się od 10:5 dla nich, a rywalki nie były w stanie już się podnieść. Do końca meczu zawodniczki z południa Polski wygrały jedynie sześć akcji. Grot Budowlane odetchnęły więc z ulgą, bo po dwóch meczach bez ani jednego zwycięstwa w secie nadeszła wygrana bez straty partii.

Nagrodę MVP odebrała Agnieszka Kąkolewska, która przez zaledwie trzy sety zdołała zdobyć aż siedemnaście punktów.

Grot Budowlani Łódź - Polski Cukier Muszynianka Muszyna 3:0 (26:24, 25:23, 25:11)

Grot Budowlani: Vincourova, Grajber, Kąkolewska, Grobelna, Twardowska, Polańska, Witkowska (libero) oraz Cutura, Kędziora.

Polski Cukier Muszynianka: Bałdyga, Wójcik, Savić, Bociek, Karakaszewa, Śmieszek, Medyńska (libero) oraz Portalska (libero), Lis, Brzóska.

MVP: Agnieszka Kąkolewska (Grot Budowlani).

Czy Polski Cukier Muszynianka Muszyna włączy się w tym sezonie do walki o pierwszą czwórkę LSK?