I liga mężczyzn: zmiana lidera, emocje w derbach Częstochowy

Po 9. kolejce I ligi mężczyzn znów doszło do zmiany lidera. Po porażce Ślepsk Suwałki musiał oddać prowadzenie Krispolowi Września. Emocji nie zabrakło również w derbach Częstochowy.

Natalia Witczyk
piłka do siatkówki WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłka do siatkówki

Siatkarze Ślepska Suwałki nie są już na pierwszym miejscu w tabeli I ligi. Po porażce z Krispolem Września w czterech setach, to właśnie ich rywale objęli prowadzenie. Podopieczni Mariana Kardasa o jeden punkt wyprzedzają Lechię Tomaszów Mazowiecki, która również wspięła się w górę tabeli.

Najciekawiej w 9. kolejce zapowiadały się jednak derby Częstochowy. Obydwie drużyny sąsiadowały ze sobą w tabeli z taką samą liczbą "oczek" na koncie. Ostatecznie po bardzo emocjonującym starciu lepsi we własnej hali okazali się gracze Exact Systems Norwida, którzy wygrali z AZS-em 3:2.

Na dole tabeli pierwszy punkt w aktualnym sezonie zainkasował SMS PZPS Spała. Młodzi siatkarze ulegli w pięciu setach TSV Sanok i odbili się od ligowego dna. Na ostatnie miejsce w takim wypadku spadła STS Olimpia Sulęcin, która w minionej kolejce nie wywalczyła nawet seta.

Wyniki 9. kolejki:

AZS AGH Kraków - KPS Siedlce 1:3 (19:25, 25:23, 18:25, 27:29)
MKS Aqua-Zdrój Wałbrzych - Stal AZS PWSZ Nysa 1:3 (25:23, 23:25, 12:25, 20:25)
TSV Sanok - SMS PZPS Spała 3:2 (25:17, 21:25, 25:19, 22:25, 15:13)
Krispol Września - Ślepsk Suwałki 3:1 (25:20, 25:21, 20:25, 25:22)
Lechia Tomaszów Mazowiecki - STS Olimpia Sulęcin 3:0 (25:23, 25:18, 25:18)
Exact Systems Norwid Częstochowa - AZS Częstochowa 3:2 (25:18, 24:26, 25:20, 23:25, 15:13)