BBTS Bielsko-Biała - Łuczniczka Bydgoszcz: wyraźne zwycięstwo gospodarzy. Bielszczanie opuścili ostatnie miejsce

W zaległym meczu 6. kolejki PlusLigi siatkarze BBTS-u Bielsko-Biała pokonali we własnej hali Łuczniczkę Bydgoszcz 3:0. Dla bielszczan było to pierwsze tak wyraźne zwycięstwo.

Natalia Witczyk
Siatkarze BBTS-u Bielsko-Biała Facebook / BBTS Bielsko-Biała / Na zdjęciu: Siatkarze BBTS-u Bielsko-Biała

Bielszczanie do wtorkowego spotkania przystępowali z nowym trenerem Pawłem Gradowskim oraz po pierwszym zwycięstwie w sezonie odniesionym w piątek nad Espadonem Szczecin. Wygrana wyraźnie podbudowała BBTS Bielsko-Biała w porównaniu do ich przeciwników z Bydgoszczy, którzy w weekend ulegli Jastrzębskiemu Węglowi.

Na początku meczu trener Gradowski postawił na zawodników, którzy sprawdzili się jako zmiennicy w starciu ze szczecinianami. Jak się później okazało, również w meczu z Łuczniczką Bydgoszcz zaprezentowali się z dobrej strony. Rywale mieli ogromne problemy z przyjęciem serwisów gospodarzy, a to niemal natychmiast przełożyło się na rezultat. Podopieczni Jakuba Bednaruka starali się nadrabiać w pozostałych elementach, ale blok bielszczan uniemożliwiał im przebicie się przez siatkę. Ostatecznie premierowa odsłona zakończyła się wynikiem 25:18.

W drugim secie bydgoszczanie wyciągnęli wnioski z porażki i w pierwszych akcjach wypracowali sobie przewagę nad rywalami. Jednak po chwili na tablicy wyników pojawił się remis. Od tego momentu na boisku w hali pod Dębowcem rozgorzała wyrównana walka punkt za punkt. Dopiero w końcówce siatkarze BBTS-u Bielsko-Biała zdominowali swoich przeciwników. Zespołowi z Bydgoszczy nie pomogli nawet zmiennicy i po dziesięciominutowej przerwie musieli oni ponownie spróbować poszukać swojej szansy na punkty (25:21).

Trzeciego seta ekipa z Podbeskidzia rozpoczęła od mocnego uderzenia. Siatkarze Pawła Gradowskiego prowadzeniem 6:0 niemal ustawili sobie grę w tej partii. I chociaż Łuczniczka Bydgoszcz starała się walczyć, to przewaga okazała za duża. Z akcji na akcję gospodarze powiększali swoją przewagę, ujawniając wszelkie mankamenty w grze rywali. Prowadzenia BBTS Bielsko-Biała nie oddał już do końca meczu, wygrywając ostatecznie 25:15. Dla tego zespołu było to pierwsze tak wyraźne zwycięstwo w tym sezonie PlusLigi.

BBTS Bielsko-Biała - Łuczniczka Bydgoszcz 3:0 (25:18, 25:21, 25:15)

BBTS: Bucki, Łukasik, Janeczek, Gaca, Cedzyński, Peacock, Marek (libero) oraz Czauderna (libero), Krikun.

Łuczniczka: Ananiew, Goas, Szalacha, Batagim, Filipiak, Sacharewicz, Kowalski A. (libero) oraz Gryc, Bobrowski, Rohnka, Jurkiewicz, Sieńko.

MVP: Jakub Bucki (BBTS)

Czy zwycięstwo BBTS-u Bielsko-Biała nad Łuczniczką Bydgoszcz jest zaskoczeniem?