Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Marcelo Mendez chce prowadzić reprezentację Polski. "Polscy kibice potrzebują sukcesów"

To już informacja oficjalna - Marcelo Mendez chce zostać selekcjonerem reprezentacji Polski. Argentyńczyk przebywa w Polsce z okazji Klubowych Mistrzostw Świata i w najbliższych dniach spotka się z władzami Polskiego Związku Piłki Siatkowej.
Maciej Kmita
Maciej Kmita
Marcelo Mendez WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Marcelo Mendez

"Przegląd Sportowy" już w listopadzie poinformował, że Marcelo Mendez może być czarnym koniem rywalizacji o posadę selekcjonera Biało-Czerwonych, a w czwartek kandydatura Argentyńczyka została potwierdzona przez samych zainteresowanych. - Jestem zainteresowany prowadzeniem reprezentacji Polski. Najpierw muszę jednak wypełnić kontrakt z Sadą Cruzeiro, z którą chcę pracować do końca sezonu. To mój warunek - stwierdził Mendez na łamach "Przeglądu Sportowego".

Jeden z najlepszych szkoleniowców świata przebywa w Polsce z okazji Klubowych Mistrzostw Świata, podczas których jego zespół będzie bronił złotego medalu. Z władzami PZPS jeszcze się nie spotkał, ale wykorzysta wizytę nad Wisłę do rozmowy z potencjalnymi pracodawcami. - Z zainteresowaniem przyjmujemy deklarację trenera Mendeza. Rozmowa odbędzie się w dogodnym dla trenera i dla nas miejscu i czasie - stwierdził rzecznik PZPS, Janusz Uznański.

Mendez jest trenerem Sady od sześciu lat i w tym czasie sięgnął z tym klubem po 17 różnych trofeów. W siatkówce klubowej jest trenerem spełnionym, a teraz chciałby odnieść sukces z reprezentacją Polski. - Polscy kibice potrzebują sukcesów, a wasza drużyna ma wszystko, by pozostać na szczycie - zarówno młodych, jak i doświadczonych zawodników. Jeśli zostanę wybrany, będę miał wielką motywację, by walczyć o kolejne złoto podczas mistrzostw świata. Wiem, że praca z waszą reprezentacją jest niebezpieczna, bo łatwo ją stracić, ale ja zawsze pracuję pod presją i to nie jest dla mnie problem - zapewnił Argentyńczyk.

Mendez był kandydatem na opiekuna Biało-Czerwonych już rok temu, ale ostatecznie wycofał się z walki o posadę, bo PZPS chciał selekcjonera na wyłączność, a Argentyńczyk nie zamierzał zostawić Sady. Teraz związek jest gotowy pójść na ustępstwa i zgodzić się, by do końca sezonu Mendez prowadził drużynę klubową.

Poza trenerem Sady o stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski ubiegają się Jakub Bednaruk, Michał Gogol, Piotr Gruszka, Vital HeynenAndrzej Kowal, Robert Prygiel i Mariusz Sordyl.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: nie do wiary! Rosjanin spudłował z dwóch metrów

Czy Marcelo Mendez to dobry kandydat na selekcjonera reprezentacji Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
Przegląd Sportowy
Komentarze (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×