Liga Mistrzów: Wilfredo Leon liderem. Zenit Kazań nadal wygrywa

W meczu 2. kolejki grupy D Ligi Mistrzów 2017/2018 Zenit Kazań pokonał 3:1 Berlin Recycling Volleys. Liderem rosyjskiej ekipy był Wilfredo Leon.

Olga Krzysztofik
siatkarze Zenitu Kazań WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: siatkarze Zenitu Kazań
W grupie D 2. kolejka rozpoczęła się od spotkania Jastrzębskiego Węgla ze Spacer's Tuluza. Polski zespół pewnie wygrał 3:0. Dwa dni później w Kazaniu Zenit zmierzył się z Berlin Recycling Volleys.

W niedzielę 17 grudnia Zenit został Klubowym Mistrzem Świata 2017, a podczas całego turnieju nie stracił ani jednego seta. Rosyjska drużyna była zdecydowanym faworytem starcia z BRV.

Przyjezdni popełniali zbyt dużo prostych błędów, by móc nawiązać z rywalami wyrównaną walkę. Udało im się zniwelować straty do zaledwie jednego punktu (13:12), lecz chwilę później przy zagrywce Wilfredo Leona Zenit znów odskoczył (19:13). Był to decydujący moment premierowej partii.

Po podopiecznych Władimira Alekno nie było widać zmęczenia niedawną walką w KMŚ 2017, dyktowali oni tempo gry, utrzymując przewagę. Połowa drugiego seta mogła być przełomowa. Po kontrze Stevena Marshalla Alekno wziął czas (11:13), gdyż BRV po raz pierwszy było na prowadzeniu. Jednak ten stan nie trwał długo, znów Leon razem z Maksimem Michajłowem odbudowali grę Zenitu.

Trzecia odsłona była najbardziej zacięta ze wszystkich. Wyrównana gra sprawiła, że cały czas wynik oscylował w okolicach remisu. Po emocjonującej końcówce i grze na przewagi triumfowali goście! W kolejnym secie Zenit był bezlitosny, szybko uzyskał kilka punktów przewagi, a w zaciętej końcówce decydująca okazała się moc ataku Leona i dwa asy Michajłowa.

Zenit Kazań - Berlin Recycling Volleys 3:1 (25:20, 25:19, 25:27, 25:22)

Zenit: Anderson 11, Leon 20, Butko 5, Samojlenko 4, Gutsaliuk 2, Michajłow 22, Krotkow (libero) oraz Wołwicz 6, L. Alekno, Pantelejmonenko 1, Aleksiew 1.

BRV: Okolić 7, Marshall 13, Kromm 12, Vigrass 7, Carroll 13, Pujol 6, Perry (libero) oraz Kuhner, White, Russell, Bogachev.