I liga mężczyzn: AZS Częstochowa liderem

Przed świętami Bożego Narodzenia kluby z I ligi mężczyzn rozegrały awansem dwa spotkania. Dzięki wygranej nad Aqua-Zdrój Wałbrzych ekipa AZS-u Częstochowa została liderem zaplecza PlusLigi.

Natalia Witczyk
radość siatkarzy AZS-u Częstochowa Facebook / AZS Częstochowa / Na zdjęciu: radość siatkarzy AZS-u Częstochowa
W ostatnich tygodniach siatkarze AZS-u Częstochowa prezentują coraz wyższą formę. Systematycznie pięli się w ligowej tabeli i rok 2017 zakończą jako lider I ligi mężczyzn. W starciu z Aqua-Zdrój Wałbrzych częstochowianie byli zdecydowanym faworytem i nie zawiedli oczekiwań swoich kibiców.

W dwóch partiach AZS dominował nad przyjezdnymi, którzy nie potrafili nawiązać wyrównanej walki z zespołem z Częstochowy. Tylko trzeci set był wyrównany i rozstrzygnął się na przewagi. W końcówce nerwy na wodzy utrzymali gospodarze i zapewnili sobie jedenasty triumf w tym sezonie.

W innym rozegranym awansem meczu SMS PZPS Spała przegrał z TSV Sanok 2:3. Gospodarze lepiej rozpoczęli spotkanie i po trzech odsłonach prowadzili 2:1. Zespół z Sanoka zdołał jednak przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W dwóch emocjonujących i trzymających w napięciu do ostatniej piłki setach sanoczanie byli górą i zrobili krok w stronę zapewnienia sobie utrzymania.