ONICO Warszawa - Cerrad Czarni Radom: podopieczni Stephane'a Antigi wciąż na zwycięskiej ścieżce

W spotkaniu 15. kolejki PlusLigi 2017/2018, ONICO Warszawa okazało się lepsze od Cerrad Czarnych Radom, zwyciężając 3:1.

Tomasz Rosiński
siatkarze ONICO Warszawa WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: siatkarze ONICO Warszawa
W ostatnim czasie warszawska ekipa prezentuje wysoką formę (5 zwycięstw z rzędu) i to ona była faworytem sobotniego starcia. Natomiast grający w kratkę radomianie chcieli postawić rywalom trudne warunki gry.

W pierwszym secie goście tylko początkowo potrafili dotrzymywać kroku gospodarzom (5:4). Jednakże z czasem kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami przejęli podopieczni Stephane'a Antigi, którzy za sprawą dobrej postawy w bloku i na zagrywce wyszli na prowadzenie 13:8. Spokojnie rozgrywał Antoine Brizard, a świetnie dysponowany w ofensywie był Wojciech Włodarczyk. Zawodników z Radomia w szczególności pogrążały błędy własne, przez co polegli do 15.

Po zmianie stron podrażnieni przyjezdni rzucili się do frontalnych ataków i wygrywali 9:5. Taki obrót spraw tylko zmobilizował siatkarzy ONICO, którzy przy serwisach Brizarda odrobili straty z nawiązką (13:11). Skutecznymi zagraniami popisywał się Bartosz Kwolek, a klub ze stolicy Polski z każdą kolejną akcją zbliżał się do sukcesu w drugiej partii. Czarni jeszcze podjęli rękawicę w tej odsłonie i doprowadzili do gry na przewagi, ale ostatnie słowo należało do gospodarzy (31:29).

Po dziesięciominutowej przerwie gracze prowadzeni przez szkoleniowca Antigę nie zamierzali zwalniać tempa. Na lewym skrzydle trudny do zatrzymania dla przeciwników był Włodarczyk, którego wspomagali Jan Nowakowski oraz Sharone Vernon-Evans (12:10). Zespół z Radomia nie zamierzał odpuszczać i znów wszystko miało się rozstrzygnąć na finiszu seta (22:22). W kluczowym momencie ciężar gry na swoje barki wziął atakujący Jakub Ziobrowski, dzięki któremu Cerrad Czarni Radom wygrali III część rywalizacji 28:26.

Na boisku trwała wymiana ciosów i nikomu przez dłuższy czas nie udawało się wypracować bezpiecznej przewagi. Dopiero udane zbicia Wojciecha Włodarczyka i Andrzeja Wrony sprawiły, iż ONICO Warszawa objęło prowadzenie 23:19. Stołeczni zawodnicy byli w stanie postawić kropkę nad "i" (25:22), sięgając po komplet punktów.