Puchar Challenge: drużyny z Polakami w składzie z awansem do 1/4 finału

W 1/4 finału Pucharu Challenge zobaczymy kilka drużyn z Polakami w składzie. W tej fazie rozgrywek zameldowały się ekipy Fabiana Drzyzgi, Janusza Górskiego oraz Jakuba Radomskiego i Konrada Formeli.

Anna Bagińska
Na pierwszym planie zdjęcia Fabian Drzyzga WP SportoweFakty / Asia Błasiak / Na pierwszym planie zdjęcia Fabian Drzyzga
W meczach rewanżowych 1/8 finału Pucharu Challenge, drużyny z Polakami w składzie okazały się zwycięskie. Nieco w bólach awans wywalczył Biogas Volley Nafels, bo po pięciosetowym boju. Jednak szwajcarskiej ekipie wystarczyły tylko wygrane dwa sety, by zapewnić sobie triumf w tym dwumeczu. Dlatego zarówno Jakub Radomski, jak i Konrad Formela nie zagrali całego spotkania, ponieważ trener pozwolił im odpocząć. Mimo tego zdążyli zdobyć odpowiednio 10 i 13 punktów.

Mniejszy wkład w wygraną swojego zespołu miał Janusz Górski, który wszedł w 2. secie i zdobył 5 punktów. Jego Park-Ky Menen pewnie zwyciężyło 3:0 z Parnu VK.

Całego meczu nie rozegrał też Fabian Drzyzga - wystąpił on w pierwszych dwóch setach, po których jego Olympiakos Pireus zapewnił sobie udział w ćwierćfinale europejskich pucharów. Polski rozgrywający dołożył do dorobku drużyny 2 punkty.

Mecze 1/4 finału Pucharu Challenge odbędą się w dniach 13-15 lutego, a spotkania rewanżowe w dniach 27 lutego-1 marca.

Wyniki meczów rewanżowych 1/8 finału:

Orion Doetinchem - Gazprom-Jugra Surgut 0:3 (20:25, 14:25, 17:25)
Biogas Volley Nafels - CEZ Karlovarsko 3:2 (25:23, 27:29, 25:21, 19:25, 16:14)
Park-Ky Menen - Parnu VK 3:0 (25:21, 25:21, 25:20)
Lokomotiw Baku - Olympiakos Pireus 0:3 (12:25, 20:25, 24:26)
Stroitel Mińsk - Maliye Piyango SK Ankara 2:3 (24:26, 25:20, 25:15, 19:25, 12:15)
Foinikas Syros - Montana Volley 3:2 (29:31, 25:22, 23:25, 25:22, 15:12)
Benfica Lizbona - CSA Steaua Bukareszt 3:1 (25:19, 19:25, 25:15, 28:26)
Volejbal Brno - Bunge Ravenna 0:3 (23:25, 27:29, 23:25)