Puchar Challenge: zespół Sylwii Wojcieskiej nie awansował do ćwierćfinału

W rozgrywkach Pucharu Challenge siatkarek 2017/2018 zakończyła się faza 1/8 finału. Z rywalizacji odpadł zespół Sylwii Wojcieskiej, C.S.M. Targovitse.

Olga Krzysztofik
Na zdjęcia: Sylwia Wojcieska WP SportoweFakty / Rafał Soboń / Na zdjęcia: Sylwia Wojcieska
W tej fazie pucharu znalazło się szesnaście drużyn, które stworzyły osiem par. Rywalizacja toczyła się systemem mecz - rewanż. Awans do ćwierćfinału pewnie przypieczętowały Bursa BBSK, Nantes VB, TJ Ostrawa oraz Dynamo Krasnodar.

Z kolei losy rywalizacji odwróciły siatkarki Sm'Aesch Pfeffingen; choć w pierwszym spotkaniu przegrały 2:3 ze Stiintą Bacau, to w rewanżu pokonały rywalki 3:1. W ten sam sposób awans uzyskał Olympiakos Pireus, który wyeliminował drużynę Sylwii Wojcieskiej, C.S.M. Targovitse. W pierwszym meczu rumuński zespół wygrał 3:2, ale w drugim pojedynku uległ Olympiakosowi 1:3. Polska środkowa pojawiła się na zmianie w ostatnim secie rewanżowego starcia, zdobyła 3 punkty (2 blokiem, 1 zagrywką, w ataku: 0/2).

Zmagania w dwóch parach rozstrzygnął dopiero złoty set. Decydującą odsłonę wygrały zawodniczki Hermes Oostende, pokonując Tent Obrenovac, oraz Viteos Neuchatel Universite, który ograł Ibsę CV Las Palmas.

Ćwierćfinały Pucharu Challenge zostaną rozegrane pod koniec lutego.

Wyniki rewanżowych meczów 1/8 finału Pucharu Challenge kobiet:

Bursa BBSK - Charleroi Volley 3:0 (33:31, 25:20, 25:23)
Pierwszy mecz: 3:0 dla Bursy
Awans: Bursa BBSK

Tent Obrenovac - Hermes Oostende 3:0 (25:21, 25:16, 25:22) Złoty set: 13:15
Pierwszy mecz: 3:0 dla Hermes
Awans: Hermes Oostende

Nantes VB - Vasas Obuda Budapeszt 3:0 (25:12, 25:15, 25:14)
Pierwszy mecz: 3:2 dla Nantes
Awans: Nantes VB

Viteos Neuchatel Universite - Ibsa CV Las Palmas 3:1 (17:25, 25:17, 25:21, 25:17) Złoty set: 15:10
Pierwszy mecz: 3:0 dla Ibsy
Awans: Viteos Neuchatel Universite

Stiinta Bacau - Sm'Aesch Pfeffingen 1:3 (26:28, 25:23, 23:25, 23:25)
Pierwszy mecz: 3:2 dla Stiinty
Awans: Sm'Aesch Pfeffingen

C.S.M. Targovitse - Olympiakos Pireus 1:3 (17:25, 25:16, 21:25, 22:25)
Pierwszy mecz: 3:2 dla C.S.M.
Awans: Olympiakos Pireus

TJ Ostrawa - OrPo Orivesi 3:1 (25:15, 15:25, 25:21, 25:19)
Pierwszy mecz: 3:0 dla TJ
Awans: TJ Ostrawa

Strabag VC Bratysława - Dynamo Krasnodar 1:3 (16:25, 24:26, 25:22, 14:25)
Pierwszy mecz: 3:0 dla Dynama
Awans: Dynamo Krasnodar

Ćwierćfinałowe pary Pucharu Challenge kobiet (zespół wymieniony jako pierwszy będzie gospodarzem pierwszego meczu):