Liga Mistrzów: Turcy nie pomogli ZAKSIE. Noliko Maaseik z kompletem punktów

Siatkarze Arkasu Izmir przegrali na własnym parkiecie z Noliko Maaseik 0:3, w meczu 5. kolejki rozgrywek Ligi Mistrzów grupy E. Oznacza to, że mistrzowie Polski do końca będą musieli rywalizować o drugie miejsce.

Jacek Pawłowski
Siatkówka WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Siatkówka
Noliko Maaseik w poprzednich spotkaniach pokazało, że należy się nimi liczyć. W minionej kolejce przekonali się o tym chociażby mistrzowie Polski, którzy po wygranej na własnym parkiecie 3:0, w rewanżu polegli 2:3. W konfrontacji 5. kolejki Ligi Mistrzów, z Arkasem Izmir, podopieczni Joela Banksa sięgnęli po komplet punktów, pokonując Turków w trzech setach.

Belgowie triumfowali nad Bosforem dzięki znakomitej zagrywce, choć nie widać tego w statystykach. Asy serwisowe na swoim koncie zapisali tylko Dane Mijatović i Timo Tammemaa. Zdecydowanie większe problemy przeciwnikom sprawiali jednak Jolan Cox i Nicolas Bruno.

Gospodarze przez większość starcia pozostawali bezradni, choć po słabym pierwszym secie, dwukrotnie notowali udany początek w pozostałych odsłonach. Belgowie szybko jednak dochodzili do głosu, przejmując inicjatywę między innymi dzięki dobrej grze Kamila Rychlickiego. Po przeciwnej stronie siatki odgryzać się próbowali Adis Lagumdzija i Gokhan Gokgoz, jednak bez większego efektu.

Arkas Izmir - Noliko Maaseik 0:3 (16:25, 21:25, 21:25)

Arkas: Jovović, Matić, Gokgoz, Gulmezoglu, Lagumdzija, Sikar, Mert (libero) oraz Durmaz, Koc, Pereira

Noliko: Cox, Tammemaa, Blankenau, Bruno, Rychlicki, Mijatović, Dronkers (libero) oraz Van Heyste