Turcja: Konarski i Kurek na zwycięskiej ścieżce

Po serii przegranych zespół Dawida Konarskiego i Bartosza Kurka znów zaczął wygrywać. W 21. kolejce ligi tureckiej odniósł drugie zwycięstwo z rzędu. Obaj Polacy zaliczyli dobre występy.

Nicole Makarewicz
Ziraat Bankasi Ankara Materiały prasowe / CEV / Ziraat Bankasi Ankara
Ziraat mierzył się z drużyną Istambuł BBSK. Tabela mogła wskazywać na to, że będzie to wyrównane starcie jednak boisko zweryfikowało te przewidywania. Od pierwszego do ostatniego gwizdka w spotkaniu dominowała drużyna z Ankary, która odniosła zwycięstwo w trzech setach.

Jednym z kluczowych zawodników Ziraatu był Dawid Konarski . Atakujący zaliczył przyzwoity występ. Zdobył 17 punktów (12 z ataku), zagrał z 57 proc. skutecznością w ofensywie, ustawił cztery bloki i zaserwował jednego asa.

Dziewięć punktów na swoim koncie zapisał Bartosz Kurek. W ofensywie zagrał z 47 proc. skutecznością, zdobył asa i ustawił jeden skuteczny blok. Co ważne, zaczął mecz w wyjściowej szóstce.

W pozostałych spotkaniach ligi tureckiej wygrywali faworyci, choć trzeba przyznać, że w derbach Ankary było blisko sensacji. Faworyzowany Halkbank przegrał pierwsze dwa sety, by w tie-breaku pokazać swoją wyższość nad Milli Piyango Ankara.

Wyniki 21. kolejki ligi tureckiej:

Ziraat Bankasi Ankara -Istanbul BBSK 3:0 (25:21, 25:21, 25:15)

Galatasaray HDI Sigorta Stambuł - Jeopark Kula Belediye 3:1 (25:19, 25:19, 22:25 25:22)

Maliye Milli Piyango Ankara - Halkbank Ankara 2:3 (25:14, 25:22, 27:29, 17:25, 14:16)

Inegol Belediyesi - Besiktas Stambuł 3:0 (25:14, 25:12, 25:16)

Fenerbahce Grundig Stambuł -Afyon Belediye Yuntas 3:0 (25:19, 25:14, 25:23)

Arkas Izmir - Torul Genclik 3:0 (25:14, 25:9, 25:14)