Polski Cukier Muszynianka - Grot Budowlani: wicemistrz Polski poległ w Muszynie

Zawodniczki Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna nie przestraszyły się wicemistrza Polski i w spotkaniu 19. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet pokonały przed własną publicznością Grot Budowlanych Łódź 3:2.

Dominika Pawlik
Polski Cukier Muszynianka Muszyna WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Polski Cukier Muszynianka Muszyna
Ostatni raz drużyny Polskiego Cukru Muszynianki i Grot Budowlanych mierzyły się ze sobą w Pucharze Polski. Wówczas w meczu bez publiczności w Atlas Arenie lepsze okazały się gospodynie z Łodzi, ale dopiero po tie-breaku.

Obecnie w LSK łodzianki prezentują dobrą formę, a na ich rozkładzie znalazł się między innymi Developres SkyRes Rzeszów. Natomiast muszynianki przegrały 4 z 5 niedawno rozegranych spotkań i nie były faworytkami sobotniego starcia.

W premierowej odsłonie Mineralne szybko objęły prowadzenie, odskakując przyjezdnym na kilka punktów. Dzięki dobrej grze Moniki Bociek, udało im się utrzymać przewagę do końca. Budowlane próbowały jeszcze uratować seta, ale było już za późno.

Po zmianie stron gra toczyła się punkt za punkt. Dopiero w okolicach dawnej drugiej przerwy technicznej wyższy bieg wrzuciły Kaja Grobelna i Martyna Grajber, rozstrzygając seta na korzyść Budowlanych.

Spotkanie jeszcze bardziej się wyrównało, ale kiedy Budowlane w ważnych momentach przestały być skuteczne w ataku, Muszynianka to wykorzystała. Pomogły dobre zagrywki Małgorzaty Śmieszek i gospodynie zbliżyły się do zwycięstwa.

Czwarta partia rozpoczęła po myśli przyjezdnych, dla których jedynym ratunkiem był tie-break. Na dobre przejęły inicjatywę, ale w drugiej połowie seta pozwoliły się dogonić i zaczęły się emocje. Muszynianka prowadziła już 23:21, by ostatecznie przegrać partię do 24.

W tie-breaku więcej argumentów po swojej stronie miały podopieczne Bogdana Serwińskiego i sięgnęły po dwa punkty w meczu.

Liga Siatkówki Kobiet, 19. kolejka:

Polski Cukier Muszynianka Muszyna - Grot Budowlani Łódź 3:2 (25:20, 20:25, 25:21, 24:26, 15:10)

Polski Cukier Muszynianka Muszyna: Wójcik (14), Savić (12), Śmieszek (8), Brzóska (9), Bociek (24), Radenković (9), Portalska (libero) oraz Medyńska (libero).

Grot Budowlani Łódź: Polańska (12), Kąkolewska (17), Twardowska (6), Grobelna (10), Vincourova (7), Grajber (11), Witkowska (libero) oraz Muszyńska (1), Polak (1), Cutura (14).

MVP: Monika Bociek (Polski Cukier Muszynianka Muszyna).