Liga Mistrzów: Lokomotiw Nowosybirsk minimalnie lepszy od Dynama Moskwa

Lokomotiw Nowosybirsk pokonał 3:2 Dynamo Moskwa i z pierwszego miejsca w grupie awansował do fazy play-off Ligi Mistrzów.

Joanna Wyrostek
Lokomotiw Nowosybirsk Materiały prasowe / CEV / Lokomotiw Nowosybirsk
Kibice w Moskwie na zakończenie fazy grupowej Liga Mistrzów obejrzeli niezwykle zacięty pojedynek. Po pierwszych dwóch setach nie zanosiło się jednak na wyrównane widowisko. Dynamo Moskwa pewnie wygrało dwie partie i wydawało się, że kolejna może być formalnością. Zanosiło się na to przede wszystkim dlatego, że Lokomotiw Nowosybirsk od kilku tygodni przeżywa głęboki kryzys i przegrał kilka ostatnich spotkań w Superlidze. W tym meczu zespół Plamena Konstantinowa pokazał jednak, że trzeba się będzie jeszcze z nim liczyć w tym sezonie.

Po dwóch przegranych setach siatkarze z Nowosybirska wygrali dwa kolejne i nie tylko wyrównali stan meczu, ale zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie C i będą rozstawieni w kolejnej fazie rozgrywek Ligi Mistrzów.

Spotkanie w Moskwie było pierwszym meczem w tym sezonie w barwach Lokomotiwu Marcusa Nilssona. Szwedzki atakujący zastąpił an tej pozycji Georga Grozera. Właśnie ten siatkarz okazał się bohaterem decydującej partii, popisując się bardzo dobrą zagrywką i skuteczną grą w ataku. Najskuteczniejszym zawodnikiem po stronie gości był jednak Siergiej Sawin, zdobywca 22 punków. Naliczono mu 55 - procent skuteczności w ataku. Zespół z Nowosybirska znakomicie spisywał się w bloku, aż 17 razy powstrzymując rywali na siatce.

Dynamo Moskwa - Lokomotiw Nowosybirsk 2:3 (25:16, 25:21, 21:25, 24:26, 19:21)

Dynamo Moskwa: Bierieżko (22), Kooy (21), Antipkin (5), Krugłow (17), Szczerbinin (10), Ostapienko (15), Jermakow (libero) oraz Bragin (libero), Markin, Strilczuk, Kalinin.

Lokomotiw Nowosybirsk: Divis (15), Pawłow (14), Kurkajew (14), Sawin (22), Eksi (5), Smoljar (3), Gołoubiew (libero) oraz Nilsson (8), Lukjanienko, Tkaczew, Szczerbakow (1).