Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Marketingowe przeboje tygodnia: sekrety Srećko Lisinaca. Piła tango i gify z Berlina

Zdążyliśmy ustalić, że kluby siatkarskie w Polsce nie do końca dobrze radzą sobie z marketingiem i social mediami. Postanowiliśmy co tydzień zbierać najciekawsze inicjatywy, zajrzeliśmy także do naszych zachodnich sąsiadów.
Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Srećko Lisinac WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: Srećko Lisinac

PGE Skra Bełchatów wypuściła wideo, którego bohaterem jest Srećko Lisinac, czyli jedna z największych gwiazd zespołu. Serbski środkowy w I części opowiedział o swoim życiu w Serbii, dzieciństwie, a także początkach w Polsce. Co ważne - o wszystkim opowiada w języku polskim. 

Spiker i DJ pracujący podczas meczów w Pile, znani na przykład z siatkarskich turniejów Plaża Open, uświetniają widowiska w hali przy ulicy Żeromskiego. Przed rozpoczęciem spotkania z głośników wybrzmiewa "Piła tango". Idealna wizytówka i coś, co może kojarzyć się z samym miastem. Nie jest to może stricte związane z marketingiem, ale coś, co warto odnotować, bo nie wszystkie kluby mogą się pochwalić dobrymi spikerami.

Kolejna część z cyklu "Statystycznie rzecz biorąc", w której Karol Rędzioch przybliża tajniki siatkówki. Tym razem scout Trefla Gdańsk skupił się na środkowych i wyjaśnił również, dlaczego Wojciech Grzyb, mimo swojego wieku, nadal gra na tak wysokim poziomie.

Na koniec dobre praktyki z Niemiec. Żaden polski klub nie prowadzi swojego konta na Twitterze tak, jak Berlin Recycling Volleys. Okolicznościowe gify (te akurat dotyczyły starcia z Jastrzębskim Węglem), kontakt z kibicami i przede wszystkim poczucie humoru. Poniżej próbka możliwości. 

Czy zagraniczne kluby mają lepiej prowadzone media społecznościowe?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×