Środkowy Cerradu Czarnych wrócił do treningów

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Dmytro Teriomenko
WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Dmytro Teriomenko

W ostatnim, wygranym 3:0 meczu z Asseco Resovią Rzeszów drużyna Cerradu Czarnych Radom musiała sobie radzić bez Dmytro Teriomenki, który nabawił się urazu we wcześniejszym, wyjazdowym spotkaniu. W środę ukraiński środkowy wrócił do zajęć.

W tym artykule dowiesz się o:

Przypomnijmy, iż Dmytro Teriomenko kontuzji stawu skokowego nabawił się na początku drugiego seta wyjazdowego meczu 24. kolejki z Jastrzębskim Węglem, przegranego przez Cerrad Czarnych Radom 1:3. Ukrainiec nie zagrał przeciwko Asseco Resovii Rzeszów w minioną sobotę. Gospodarze poradzili sobie jednak bez jednego ze swoich najlepszych zawodników, wygrywając w świetnym stylu bez straty seta.

W środę, 14 marca, środkowy wrócił do treningów. Wziął udział w popołudniowych zajęciach. - Stan zdrowia Dimy wyraźnie uległ poprawie - informuje Robert Prygiel. - Ćwiczy z pełnym obciążeniem. Kontuzja stawu skokowego nie okazała się na tyle groźna, a jej leczenie przebiega bardzo dobrze - dodaje drugi trener Wojskowych, Wojciech Stępień.

W najbliższą niedzielę Czarni rozegrają mecz 26. kolejki PlusLigi. Na wyjeździe zmierzą się z Indykpolem AZS-em Olsztyn. Być może w składzie radomskiego zespołu na to spotkanie znajdzie się już Teriomenko. Poza kadrą wciąż znajduje się natomiast Michał Filip, przechodzący rekonwalescencję po kontuzji kości śródstopia.