Fabian Drzyzga zakończył sezon mistrzostwem Grecji

Olympiakos Pireus wygrał trzecie finałowe spotkanie greckiej ekstraklasy i sięgnął po mistrzostwo kraju. To drugie trofeum Fabiana Drzyzgi w tym sezonie.

Michał Kaczmarczyk
Fabian Drzyzga (pierwszy od prawej) Materiały prasowe / CEV / Fabian Drzyzga (pierwszy od prawej)
Zespół z Pireusu tym samym zrewanżował się PAOK-owi za porażkę (2:3) w finale Pucharu Grecji. Olympiakos tym samym sięgnął po 28. tytuł mistrzowski w swojej historii, a głównymi aktorami ostatniego aktu walki o tytuł byli Mikko Oivanen (19 pkt) oraz Todor Aleksiew (13 pkt), który otrzymał nagrodę MVP rozgrywek. - Kiedy grasz w Olympiakosie, cele zawsze są wysokie. Towarzyszyła nam presja i teraz, kiedy zdobyliśmy tytuł, możemy odetchnąć z ulgą. Próbowaliśmy zdobyć mistrzostwo kraju od trzech lat i wypełniliśmy nasza misję przywrócenia klubu na szczyt. Tytuł dedykuję żonie i córce - mówił po ostatnim meczu finału reprezentant Polski.

Tym samym zespół Fabiana Drzyzgi powetował sobie niepowodzenia w krajowym pucharze oraz finale Pucharu Challenge, w którym uległ włoskiemu Bunge Ravenna. Drzyzga może zapisać do swoich tegorocznych sukcesów także zwycięstwo w greckim Pucharze Ligi. Polski rozgrywający zmienia po sezonie klub, wiadomo już, że przeniesie się do Lokomotiwu Nowosybirsk.

Trzecie miejsce w rozgrywkach zajął Foinikas Syros prowadzony przez Oskara Kaczmarczyka. Klub byłego asystenta Ferdinando De Giorgiego w kadrze polskich siatkarzy przegrał trzy półfinałowe spotkania ligi z PAOK-iem Saloniki (1:3, 0:3, 2:3).

Olympiakos Pireus - PAOK Saloniki 3:0 (25:22, 25:21, 25:20)

Czy Fabian Drzyzga poradzi sobie w lidze rosyjskiej?