Liga Narodów: Kangury nie podskoczyły Rosjanom, zacięta batalia Bułgarów z Serbami

Reprezentacja Rosji zwyciężyła po raz trzeci w Lidze Narodów, ogrywając Australię 3:1. Natomiast Serbia po pięciosetowym boju okazała się lepsza od Bułgarii.
Tomasz Rosiński
reprezentacja Rosji mężczyzn WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: reprezentacja Rosji mężczyzn

Mistrzowie Europy byli zdecydowanymi faworytami starcia z Kangurami, którzy dotychczas nie wygrali żadnego pojedynku w LN. Ostatecznie rosyjska ekipa potwierdziła to miano, zwyciężając w czterech setach.

Rosjanie mieli problemy tylko w jednej - trzeciej - partii, w której polegli 18:25. Jednakże w pozostałych odsłonach Dmitrij Muserski i spółka nie dali szans rywalom, wygrywając sety do 18, 19 oraz 22.

Kluczem do tej wiktorii zespołu z Rosji była w szczególności skuteczna gra w bloku (11:4). Liderem triumfatorów w ofensywie był Jegor Kliuka, który zdobył 17 punktów, atakując na poziomie 54 procent. Natomiast dla Australijczyków najwięcej "oczek" - 22 - wywalczył Lincoln Alexander Williams.

O wiele ciekawiej było w konfrontacji Serbów z Bułgarami, która zakończyła się dopiero po tie-breaku. Dla serbskiego zespołu to drugie zwycięstwo w Lidze Narodów 2018, zaś bułgarska ekipa poniosła 2. porażkę.

Plavich, którzy występowali bez Aleksandara Atanasijevicia, do wygranej poprowadził atakujący Drazen Luburić (20 pkt). W kadrze Bułgarii wyróżnił się duet Todor Skrimow (20 pkt) - Nikołaj Uczikow (18 pkt).