Nie tylko Wilfredo Leon. Kolejne solidne wzmocnienie mistrza Włoch

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Roksana Bibiela / Na zdjęciu: Filippo Lanza
WP SportoweFakty / Roksana Bibiela / Na zdjęciu: Filippo Lanza

Mistrz Włoch, Sir Safety, solidnie wzmocnił przyjęcie przed kolejnym sezonem. Wcześniej do ekipy z Perugii dołączył Wilfredo Leon, zaś we wtorek klub ogłosił zawarcie kontraktu z Filippo Lanzą.

W tym artykule dowiesz się o:

Lanza po siedmiu latach gry opuścił Diatec Trentino, z którym w tym czasie wywalczył między innymi dwa mistrzostwa i dwa wicemistrzostwa Italii, dwa złota i brąz Klubowych Mistrzostw Świata oraz srebrny i brązowy medal w Lidze Mistrzów.

Z włoską kadrą ten urodzony w 1991 roku zawodnik zdobył srebrne "krążki" podczas igrzysk olimpijskich w Londynie, mistrzostw Europy, Pucharu Świata i Pucharu Wielkich Mistrzów, a także brąz w Lidze Światowej.

- Transfer Lanzy to kolejny wielki zakup naszego prezesa. To silny siatkarz, który wie jak atakować na wysokiej piłce. Dzięki niemu będziemy mieli więcej opcji w ofensywie - powiedział trener Sir Safety Conad Perugia, Lorenzo Bernardi.

Czy Filippo Lanza sprawdzi się w Sir Safety Conad Perugia?