Serie A: przyjmujący wicemistrza Włoch i srebrnego medalisty Ligi Mistrzów na dopingu

29-letni włoski przyjmujący Cucine Lube Civitanova, Jiri Kovar, został przyłapany na stosowaniu dopingu. Kontrola wykonana przed V meczem finałowym Serie A przeciwko Sir Safety Conad Perugia wykazała w organizmie zawodnika obecność THC.

Tomasz Rosiński
Jiri Kovar WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Jiri Kovar

Kovar został przebadany na obecność środków dopingujących w dniu 6 maja 2018 roku, przy okazji decydującego o mistrzowie Włoch starcia Sir Safety - Cucine Lube (3:0).

Badanie ujawniło, że siatkarz miał zażyć zakazaną substancję Tetrahydrokannabinol (THC), która znajduje się między innymi w konopiach indyjskich.

Włoski Trybunał Antydopingowy na wniosek Krajowej Prokuratury Antydopingowej zawiesił Jiriego Kovara w prawach zawodnika.

Wicemistrz Italii i srebrny medalista Ligi Mistrzów oraz Klubowych Mistrzostw Świata wydał następujący komunikat w przedmiotowej sprawie: "Lube z żalem powzięło wiadomość o pozytywnym wyniku testu antydopingowego Kovara i na razie nie będzie komentowało tego, co się stało, aż do czasu wyjaśnienia tego zdarzenia".

Serwis volleyball.it błyskawiczne podał, że miejsce Jiriego Kovara w szeregach Biancorossich mógłby zająć Simone Parodi, który ostatnie dwa sezony spędził w LPR Piacenza.

Kovar to były reprezentant Włoch, a z tym zespołem wywalczył między innymi srebro mistrzostw Europy w 2013 roku oraz brąz w Lidze Światowej 2014.

Czy Cucine Lube Civitanova wywalczy w kolejnym sezonie tytuł mistrza Włoch?