Ligi Narodów Kobiet: oczarowani kibice w Rotterdamie. Popisowy pościg Holandii

Reprezentacja Holandii wygrała 3:2 z Serbią, choć w pierwszym i w drugim secie miała niewiele do powiedzenia na boisku. W turnieju w Rotterdamie najlepiej wypadły Włoszki.

Nicole Koolhaas i Maret Balkestein-Grothues Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Nicole Koolhaas i Maret Balkestein-Grothues

Historia najnowsza spotkań Holenderek z Serbkami przypomina falę. Po Igrzyskach Olimpijskich w Londynie rozpoczęła się trwająca trzy mecze passa zespołu z Bałkanów. Lata 2015 i 2016 należały do Pomarańczowych, ale już w poprzednim sezonie reprezentacyjnym dwukrotnie zwyciężyły podopieczne Zorana Terzicia. W czwartek karta ponownie odwróciła się, a pojedynek był równie sinusoidalny jak wspomniane statystyki.

Po 10 akcjach spotkania w Rotterdamie było 8:2 dla Serbek, co zapowiadało ich dominację. Przyjezdne wygrały pierwszego i drugiego seta, a ich liderkami były Tijana Bosković (35 punktów) i Jovana Stevanović. Groźna w polu serwisowym była Jelena Blagojević, a Ana Bjelica i Stefana Veljković spędzały czas w kwadracie rezerwowych.

Nagle nastąpił zwrot akcji i w trzecim secie panowanie na boisku przejęła Holandia. Na pożegnanie z kibicami przeprowadziła popisowy pościg i odwróciła wynik meczu z 0:2 na 3:2. Serbki były w szoku, ponieważ dużo wskazywało na ich zwycięstwo. Doskonałym podsumowaniem widowiska był tie-break zakończony wynikiem 20:18.

Reprezentacja Włoch opuściła Rotterdam zadowolona po odniesieniu kompletu trzech zwycięstw. Po dwóch zaciętych pojedynkach rozprawiła się z Dominikaną w trzech krótkich setach. Do zwycięstwa 3:0 poprowadziła drużynę Cristina Chirichella, która poprawiła się diametralnie w porównaniu z poprzednim występem. 16 punktów to cztery razy więcej niż zdobyła dzień wcześniej w konfrontacji z Holandią. Dominikana nie wygrała w tym tygodniu choćby jednej partii. Jej podstawową siatkarką była znana z polskich boisk Isabel Yonkaira Paola Pena.