Liga Narodów: zwycięstwo Włochów z Bułgarią w "polskiej" grupie

W spotkaniu grupy 10 Ligi Narodów, w której występuje również reprezentacja Polski, kadra Włoch w czterech setach rozprawiła się z Bułgarią, odnosząc swoje piąte zwycięstwo w rozgrywkach.

Tomasz Rosiński
Reprezentacja Włoch mężczyzn Materiały prasowe / FIVB / Reprezentacja Włoch mężczyzn

Włosi przystępowali do sobotniej rywalizacji z Bułgarią po przegranym po tie-breaku spotkaniu z Polską i z bilansem 4 zwycięstw oraz 3 porażek. W związku z tym, Azzurri potrzebowali zwycięstwa z Bułgarami, żeby pozostać w realnej grze o awans do Final Six LN, co im się udało.

Podopieczni Gianlorenzo Blenginiego w starciu z bułgarskim zespołem kłopoty mieli tylko w jednym - trzecim - secie, którego przegrali 21:25.

Jednakże w pozostałych partiach lepsza była włoska drużyna, która triumfowała do 23, 19 i 19, dzięki czemu sięgnęła po komplet punktów w tej konfrontacji.

O wiktorii wicemistrzów olimpijskich przesądziła przede wszystkim ich skuteczniejsza gra w bloku oraz polu serwisowym.

Italię do tego zwycięstwa poprowadził przyjmujący Filippo Lanza, który zapisał na swoim koncie 20 punktów. Natomiast 13 "oczek" dla Bułgarii wywalczył znany z gry w PlusLidze Nikołaj Penczew.