KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Kolejne zmiany w Chemiku Bydgoszcz. Nowy właściciel w składzie zespołu na sezon 2018/2019

Działacze Chemika Bydgoszcz dbają o to, aby sympatycy zespołu nie nudzili się w trakcie okresu transferowego. Po tym jak wyjaśniła się przyszłość zespołu w PlusLidze, klub zaskoczył fanów informacją na temat sprzedaży udziałów.

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Siatkarze Chemika Bydgoszcz WP SportoweFakty / Karina Stańczyc / Siatkarze Chemika Bydgoszcz
Z pozoru niewielkie, a jednak znaczące zmiany zaszły w ostatnich dniach w Chemiku Bydgoszcz. Klub został bowiem przekazany w ręce nowego właściciela, choć zarówno imię, jak i nazwisko zarządzającego pozostały bez zmian. Dotychczasowy prezes Piotr Sieńko zdecydował się bowiem oddać udziały w ręce swojego syna, rozgrywającego zespołu Piotra Sieńko juniora, pozostając jednocześnie na stanowisku prezesa spółki. O sprawie poinformował serwis metropoliabydgoska.pl. Kilka godzin później, w odpowiedzi na publikację, lakoniczne oświadczenie wydał przewodniczący zarządu.

- Informuję, że w związku z podjęciem pracy w Profesjonalnej Lidze Piłki Siatkowej i obowiązkami z tym związanymi odsprzedałem akcje Łuczniczki Bydgoszcz synowi -  Piotrowi Sieńce. Moje pozostanie w Klubie jako właściciela, mogłoby być postrzegane jako konflikt interesów. Obiecuję, że wspólnie dołożymy wszelkich starań, aby ciężką pracą i ogromną determinacją budować produktywne i mocne relacje z Miastem Bydgoszcz i Sponsorami - napisał Piotr Sieńko, Prezes Zarządu.

Dla klubu z grodu Kazimierza Wielkiego, najbliższy sezon będzie wyjątkowy. Z okazji 70-lecia istnienia siatkówki w Bydgoszczy, klub zdecydował się bowiem powrócić do  historycznej nazwy - Chemik Bydgoszcz, rezygnując tym samym z członu należącego do spółki.

W ostatnich dniach poinformowano również, że wbrew wcześniejszym pogłoskom, klub nie sprzeda miejsca w PlusLidze i przystąpi do gry w nadchodzącym sezonie. Nowymi zawodnikami w ekipie znad Brdy będą: Raphael Vinhedo Margarido, Maksim Morozow, młody atakujący Mateusz Witek i Bartłomiej Lipiński. Ważne kontrakty posiadają także: Adam Kowalski, Kacper Bobrowski, Paweł Gryc, Patryk Akala, Michał Szalacha i rozgrywający Piotr Sieńko jr.

ZOBACZ WIDEO Maciej Terlecki: Nie wierzę w to, że Glik będzie gotowy grać na sto procent
Czy powrót do nazwy "Chemik Bydgoszcz" to dobra decyzja działaczy klubu znad Brdy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
metropoliabydgoska.pl/ inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×