Liga Narodów: niegościnni Amerykanie. Taran trafił na Iran

Reprezentacja USA wygrała 3:0 wszystkie mecze w turnieju w Chicago. Kapitalny weekend podsumowała zwycięstwem z Iranem i jest wiceliderem Ligi Narodów.

reprezentacja USA mężczyzn Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: reprezentacja USA mężczyzn
Dłuższą serię zwycięstw niż Amerykanie mają aktualnie tylko Francuzi i Rosjanie. Po zimnym prysznicu, jakim była porażka 0:3 z Niemcami, reprezentacja USA szybko wróciła do równowagi i jak taran eliminuje ze swojej drogi przeciwników. Wiktoria 3:0 z Iranem była jej piątą z rzędu. W turnieju w Chicago gospodarze nie oddali nawet seta.

Pierwsza partia była szalenie wyrównana. Elementem rozstrzygającym w grze Amerykanów okazała się zagrywka. Zaserwowali cztery asy serwisowe, a Iran jednego. Po zwycięstwie 29:27 na przewagi gospodarzom poszło trochę łatwiej w drugim secie, w którym zatriumfowali 25:20. Liderami w ich ofensywie byli tradycyjnie Matthew Anderson i Aaron Russell.

W wyjściowym składzie gospodarzy doszło do dwóch zmian w stosunku do wygranego 3:0 meczu z Polakami. Daniel McDonnell i Jeffrey Jendryk Ii zastąpili w szóstce Maxwella Holta oraz Davida Smitha. Drobne roszady nie przeszkodziły ponownie triumfować w trzecim secie, który zakończył się wynikiem 26:24. Jak widać na przykład po wynikach setów USA nie miało banalnej przeprawy z Persami, mimo to poradziło sobie bez potknięcia.

Czołowym siatkarzem w pokonanym zespole był znany z polskich boisk Milad Ebadipour. Zaznaczył swoją obecność punktami zdobytymi w każdym elemencie. Dziewięć zdobył atakiem, dwa blokiem i tyle samo zagrywką. W sumie 13 i po tej samej stronie siatki dorównał Ebadipourowi wyłącznie Porya Yali.