Agnieszka Bednarek przedłużyła kontrakt. Spędzi szósty sezon w Chemiku Police

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: Agnieszka Bednarek
WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: Agnieszka Bednarek
zdjęcie autora artykułu

Doświadczona środkowa zdecydowała się przedłużyć kontrakt z Chemikiem Police o jeden sezon. Agnieszka Bednarek występuje w tym klubie od 2013 roku.

Agnieszka Bednarek trafiła do klubu z Polic po jego powrocie do Ligi Siatkówki Kobiet. Wcześniej występowała przez cztery lata w Muszyniance Muszyna. W Chemiku spędzi szósty sezon i jest to już jej najdłuższy pobyt w jednym zespole w karierze. W barwach klubu z województwa zachodniopomorskiego środkowa wywalczyła pięć razy mistrzostwo Polski, trzykrotnie puchar kraju i dwa razy jego superpuchar. 32-letnia Bednarek-Kasza była przez większą część tego okresu podstawową zawodniczką Chemika.

W poprzednim sezonie środkowa była kontuzjowana. Przeszła operację, a po niej rehabilitację, dlatego trenerzy Jakub Głuszak, Piotr Matela i Marcello Abbondanza nie mogli korzystać z Bednarek przez ponad 100 dni. Przed końcem rozgrywek powróciła do zdrowia i będzie mogła normalnie trenować w okresie przygotowań.

Agnieszka Bednarek będzie rywalizować o miejsce w szóstce Chemika z zakontraktowanymi w ostatnich tygodniach Chiaką Ogbogu i Igą Chojnacka. Jest na razie trzecią środkową w zespole i dziesiątą siatkarką, której obecność w kadrze na następny sezon potwierdził Chemik.

ZOBACZ WIDEO Mundial 2018. Padły zarzuty wobec słów Lewandowskiego. "Za dużo zwala na kolegów"

Źródło artykułu: