Ewelina Brzezińska zagra we Włoszech

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: radość Eweliny Brzezińskiej
WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: radość Eweliny Brzezińskiej
zdjęcie autora artykułu

Po wycofaniu się z rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet Trefla Proximy Kraków zawodniczki zostały bez klubu. Szczęście uśmiechnęło się do przyjmującej Eweliny Brzezińskiej, która zagra we włoskim Sigel Marsala Volley.

To drużyna, która występuje w Serie A2, czyli na zapleczu włoskiej ekstraklasy. Była reprezentantka Polski w klubie przebywa od czwartku, ale formalności zostały dopięte wcześniej, o czym świadczył wpis na Twitterze managera siatkarki, Jakuba Dolaty.

W czerwcu Trefl Proxima Kraków poinformował o przedłużeniu kontraktu z Eweliną Brzezińską. Jednak dwa miesiące później z powodu braku porozumienia w sprawie miejsca do trenowania oraz rozgrywania meczów władze klubu podjęły decyzję o rozwiązaniu drużyny.

Brzezińska w swoim siatkarskim dorobku ma mistrzostwo kraju zdobyte w barwach Atomu Trefla Sopot w sezonie 2011/2012. Rok wcześniej z klubem z Trójmiasta sięgnęła również po srebro. Wicemistrzostwo Polski udało się jej powtórzyć w 2014 roku, ale już jako siatkarka Impela Wrocław. Następnie trafiła do Grot Budowlanych Łódź i BKS-u Bielsko-Biała. Z tego ostatniego klubu przed rokiem przeniosła się do Krakowa.

ZOBACZ WIDEO: Urszula Radwańska: Czułam się bardzo źle. Nie miałam siły wstać z łóżka

Źródło artykułu: