KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

MŚ 2018. Zagraniczne media o meczu Polaków: presja mistrza. Biało-czerwone morze na trybunach w Warnie

Reprezentacja Polski w pierwszym meczu siatkarskich MŚ 2018 pokonała Kubańczyków (3:1) i dopisała do swojego konta trzy punkty. Co o tym spotkaniu pisały zagraniczne media?

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
siatkarze reprezentacji Polski Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski
"Mimo że Polska straciła jeden set w meczu z Kubą, najważniejszą rzeczą dla graczy Vitala Heynena jest zwycięstwo. To panujący mistrzowie, więc nałożona jest na nich pewna presja. W każdym razie, drużyna Biało-Czerwonych pokazała Kubańczykom, że grają z mistrzem świata. Szczególnie w czwartym secie" - pisze dziennikarz popularnego portalu o siatkówce, "World of Volley".

Przypomnijmy, że nasza reprezentacja ostatnią partię wygrała do czternastu. To idealna odpowiedź na stratę seta. "Polaków do zwycięstwa poprowadził tercet: Artur Szalpuk, Bartosz Kurek i Michał Kubiak" - informuje dziennik "La Vangaurdia". Redaktor dodał, że polskich siatkarzy wspierało z trybun aż trzy tysiące rodaków.

Nie umknęło to także uwadze Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej. "Z założenia był to mecz na neutralnym terenie, jednak Pałac Kultury i Nauki w Warnie 'zaatakowało' przeszło 3000 polskich kibiców i przekształciło go w morze w kolorze białym oraz czerwonym" - relacjonuje oficjalna strona internetowa mistrzostw świata.

W kolejnych akapitach mogliśmy przeczytać o nierównej, falującej grze naszych siatkarzy. "Polska niepewna, ale wciąż za silna dla Kuby" - zakomunikowała FIVB.

Obszerny artykuł pojawił się także na stronie internetowej magazynu "On Cuba". "Przygnieciona przez własne błędy Kuba przegrała pierwsze dwa sety (do 18 i 19 - przyp. red.) w niedopuszczalny sposób. Złe wybory, słabość w grze na siatce i nie najlepsza gra w ofensywie niepokoiły", pisze dziennikarz.

ZOBACZ WIDEO MŚ 2018. Michał Kubiak: Wymówek szukają dzieci. My jesteśmy dorośli. Wiemy, po co przyjechaliśmy

"Kuba to zespół absolutnie nieprzewidywalny, a nierówna gra to oznaki typowe dla grupy zawodników, której średnia wieku nie przekracza 22 lat. Polska uwolniła w czwartym secie swój gniew i wysłała Kubańczyków prosto na ścieżkę rozpaczy" - czytamy.

Kolejnym przeciwnikiem Polaków będzie Portoryko. Czwartkowe starcie zaplanowano na godzinę szesnastą.

Jaką notę wystawił(a)byś Polakom za mecz z Kubą?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
FIVB / La Vangaurdia / On Cuba / World of Volley
Komentarze (1)
 • wisus54 Zgłoś komentarz
  Ubawiłem się komentarzami Drzyzgi seniora w TV w pierwszych dwóch wygranych przez Polaków setach wręcz nabijał się z nieporadności Kubańczyków. Zmienił zdanie w secie trzecim gdzie
  Czytaj całość
  już poważnie rozpatrywał porażkę polskiej drużyny chwaląc świetnie grających przeciwników. Trochę to niepoważne jak na eksperta siatkówki. Jeden set i taka zmiana zdania. Swoją drogą to był dowód na to jak ważną rolę w piłce siatkowej pełni zagrywka. Przyjęcie w trzecim secie było u Kubańczyków prawie perfekcyjne za zasługą słabej zagrywki naszych zawodników. Kubańczycy z krótkiej atakowali jak im się podobało i nic nie miał do powiedzenia polski blok który omijali jak im się podobało. Trwało by to tak i w secie czwartym gdyby nie Kubiak który praktycznie wygrał zagrywką tego seta i wybił z głowy ataki z krótkiej.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×