MŚ 2018: Rosja wystartowała bez potknięcia. Australia stawiała opór momentami

Reprezentacja Rosji zdobyła pierwszy komplet punktów w mistrzostwach świata. Z pokonaniem 3:0 Australii nie miała większych problemów.

siatkarze reprezentacji Rosji Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Rosji
Fachowców, którzy uznają reprezentację Rosji za faworyta do mistrzostwa świata, nie brakuje. Było ich słychać przed turniejem znacznie głośniej niż tych, którzy typują na złotych medalistów siatkarzy z jakiegokolwiek innego kraju. - Rosja jest poza konkurencją - przewiduje Władimir Alekno, były selekcjoner reprezentacji.

Od faworyta oczekiwano na inaugurację zwycięstwa spokojnego, przekonującego. W tej dekadzie przegrał z Australijczykami tylko dwa sety w pięciu konfrontacjach. W pierwszej partii środowego meczu reprezentacja Rosji wygrała 25:21. Druga była interesująca. Początkowo prowadził 8:6 zespół z Antypodów, później długo wynik był bliski remisu, ale ostatnie przyspieszenie Rosjan dało im zwycięstwo 25:20.

Czołowym graczem zespołu z największego kraju świata był Dmitrij Muserski. Po przeciwnej stronie boiska starał się dotrzymywać mu kroku Paul Carroll. W trzecim secie obu za jednym zamachem wyprzedził w rankingu punktujących Maksim Michajłow, a faworyt podsumował mecz zwycięstwem 25:16. Australia momentami stawiała opór, ale w ostatecznym rozrachunku okazała się gorsza od Rosji we wszystkich elementach. Skończyło się najbardziej przewidywanym wynikiem 3:0, a selekcjoner Kangurów zorganizował już w końcówce meczu przegląd rezerwowych.

Australia - Rosja 0:3 (21:25, 20:25, 16:25)

Australia: Carroll (13), Walker (8), Graham (7), Smith (6), Mote (5), Peacock (1), Perry (libero) oraz Passier (1), Staples, Sanderson, Dosanjh, Williams.

Rosja: Michajłow (16), Muserski (13), Wolwicz (9), Wołkow (8), Bereżko (7), Butko (3), Wierbow (libero) oraz Kurkajew.