KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Oficjalnie: pierwsza liga siatkarzy pod egidą PLPS

Negocjacje władz siatkarskiej ekstraklasy i klubów jej zaplecza zakończyły się sukcesem. Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej SA przejęła od Polskiego Związku Piłki Siatkowej zarządzanie rozgrywkami 1. Ligi Mężczyzn z kolejnym sezonie.

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
Siatkówka WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Siatkówka
- To bardzo ważny krok w rozwoju naszej ligowej siatkówki. Mamy już pod swoimi skrzydłami PlusLigę oraz LSK, teraz przyszedł czas na współpracę z klubami 1. Ligi mężczyzn. Chcemy razem stworzyć nowe, dynamiczne rozgrywki, które staną się atrakcyjne dla kibiców oraz sponsorów. Wierzę, że razem nam to się uda, a z każdym miesiącem pracy 1. Liga będzie rosła w siłę. W tych ośrodkach drzemie spory potencjał, który uda nam się wyzwolić - mówił na łamach serwisu PlusLigi Artur Popko, prezes PLPS (która niedługo nazywać się będzie PLS - Polska Liga Siatkówki).

To kolejna dobra wiadomość dla zaplecza siatkarskiej ekstraklasy tuż po ogłoszeniu, że od sezonu 2019/2020 Plusliga wraca do zasady sportowych spadków i awansów (w zbliżającym się sezonie 14., ostatni zespół ekstraklasy rozegra baraż z mistrzem pierwszej ligi). - Możliwość sportowego awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej sprawia, że pierwszoligowcy zdecydowanie efektywniej będą się mogli przygotować do udziału w rozgrywkach PlusLigi wypełniając istotną część wymagań stawianych klubom najwyższego szczebla - mówił Jacek Kasprzyk, prezes PZPS.

Pierwsza liga zyskała także patrona medialnego w postaci telewizji Polsat, która ma transmitować jedno hitowe spotkanie z każdej kolejki rozgrywek i zapewnić jakość transmisji znaną z PlusLigowych widowisk. Ta informacja poddaje w wątpliwość plany ułatwienia dostępu do meczów pierwszej ligi dzięki transmisjom internetowym. To nie koniec podnoszenia jakość nowego produktu PLPS: pierwszoligowcom podczas spotkań z przedstawicielami PlusLigi przedstawiono plany marketingowe i medialne na sezon 2018/2019, do tego we współpracy z nimi powstaje specjalny serwis 1. Ligi Mężczyzn, który będzie oferował m.in. wyniki spotkań na żywo i statystyki.

ZOBACZ WIDEO: WP Express: Tenis dla najmłodszych
Czy pierwsza liga mężczyzn zarządzana przez PLPS podniesie swój poziom?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×