Zawiercianie niepokonani w III Memoriale Krzysztofa Turka

Dwudniowa impreza organizowana w hali GKS-u Katowice zakończyła się wygraną 3:2 Aluronu Virtu Warty Zawiercie z gospodarzami memoriału. W turnieju brały udział także ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i United Volleys Frankruft.

Michał Kaczmarczyk
siatkarze Aluronu Virtu Warty Zawiercie WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: siatkarze Aluronu Virtu Warty Zawiercie
Tym razem w zawodach upamiętniających zmarłego w 2015 roku założyciela klubu Sokół 43 Katowice i sędziego siatkarskiego Krzysztofa Turka wzięły udział zespoły męskie, ponadto memoriał miał charakter treningowy. Nie liczyły się miejsca, nie grano też systemem "każdy z każdym".

W piątek 29 września rozegrano dwa mecze, zaś kolejnego dnia mieli się zmierzyć piątkowi przegrani i zwycięzcy. Ostatecznie turniej bez porażki zakończyła ekipa Aluronu Virtu Warty Zawiercie, która najpierw wygrała w trzech setach z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, a następnie pokonała po pięciu setach gospodarzy zawodów, GKS Katowice. Kędzierzynianie zrehabilitowali się za porażkę, wygrywając w trzech setach z niemieckim United Volleys Frankruft.

- Będziemy mierzyć się z drużyną z Zawiercia za kilka tygodni w lidze, dlatego mamy materiał do analizy i spokojnie szykujemy się do startu rozgrywek - mówił w rozmowie z klubowym portalem rozgrywający Maciej Fijałek.

14 września w Łaziskach Górnych śląski zespół zagra sparing z Jastrzębskim Węglem. Katowicki GKS rozpocznie sezon 2018/19 PlusLigi 13 października od domowego meczu z Indykpolem AZS Olsztyn. Natomiast zawiercianie wystąpią przed startem nowej edycji PlusLigi w czternastym Memoriale Arkadiusza Gołasia (5-7 października), gdzie zmierzą się z ZAKSĄ, ONICO Warszawa i Stocznią Szczecin.

Wyniki spotkań III Memoriału Krzysztofa Turka:

GKS Katowice - United Volleys Frankfurt 3:1 (25:23, 21:25, 25:20, 25:18)

Aluron Virtu Warta Zawiercie - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:21, 32:30, 26:24)

United Volleys Frankfurt - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (20:25, 21:25, 22:25)

GKS Katowice - Aluron Warta Virtu Zawiercie 2:3 (19:25, 25:21, 15:25, 25:17, 11:15)

Czy Aluron Virtu Warta Zawiercie będzie pozytywnym zaskoczeniem nowego sezonu PlusLigi?