Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

MŚ 2018. Prezydent Andrzej Duda przyjął siatkarzy i wręczył im odznaczenia

Bartosz Kurek został odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Pozostali zawodnicy i sztab szkoleniowy otrzymali Kawalerski Order Odrodzenia Polski oraz Złoty Krzyż Zasługi.
Bartosz Zimkowski
Bartosz Zimkowski
prezydent Andrzej Duda (z lewej) i Bartosz Kurek podczas spotkania w Pałacu Prezydenckim PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: prezydent Andrzej Duda (z lewej) i Bartosz Kurek podczas spotkania w Pałacu Prezydenckim

We wtorek z samego rana, bo już o godz. 8, siatkarze i cały sztab szkoleniowy pojawili się w pałacu prezydenckim na zaproszenie Andrzeja Dudy. Co ciekawe, sportowcy opuścili hotel na Okęciu około godz. 6:40, a tuż po godz. 7 byli przed pałacem prezydenckim, grubo przed czasem.

Spotkanie rozpoczęło się od odegrania hymnu narodowego. Chwilę później Bartosz Kurek został odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Z kolei Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski otrzymali: Dawid Konarski, Michał Kubiak, Paweł Zatorski, Mariusz Szyszko, Maciej Sochal. Natomiast Złoty Krzyż Zasługi: Michał Gogol, Robert Kaźmierczak, Bartosz Kwolek, Sebastian Pawlik, Tomasz Pieczko, Damian Schulz, Aleksander Śliwka, Hubert Tomaszewski, Damian Wojtaszek Artur Szalpuk

- Muszę powiedzieć, że to niezwykle wzruszający moment. Cieszę się zechcieliście przyjść tutaj, mimo zmęczenia długimi zawodami, bojami, problemami z powrotem do Polski, że jesteście tutaj z nami, żeby cieszyć się z tego wielkiego sukcesu - powiedział Andrzej Duda. - Bardzo, bardzo dziękuję. To są wielkie chwile - dodał.

- Teraz naszym marzeniem jest zdobycie złotego medalu olimpijskiego. Mamy nadzieję, że już w Tokio - podkreślił Michał Kubiak. 

ZOBACZ WIDEO MŚ 2018. Piękne słowa kapitana na konferencji. "Trener dużo mówi, ale mówi dobrze"

Vital Heynen oraz Frons Vranken zostaną uhonorowani po uzyskaniu stosownej zgody Królestwa Belgii.

Siatkarze wrócili do kraju w poniedziałkowe popołudnie i jeszcze wieczorem mistrzostwie świata udali się do kancelarii premiera na zaproszenie Mateusza Morawieckiego.

- Zrobiliście dla naszego kraju coś wyjątkowego. To wielki prezent na stulecie odzyskania niepodległości. Graliście genialnie - powiedział pochwały Prezes Rady Ministrów.

Michał Kubiak, kapitan reprezentacji Polski, przekazał na ręce Mateusza Morawieckiego koszulkę z podpisami wszystkich siatkarzy złotej drużyny. Spotkanie z premierem zakończyło pamiątkowe zdjęcie. Mateusz Morawiecki pozował do fotografii z pucharem, który Biało-Czerwoni otrzymali za wygranie mistrzostwa świata.

Jeszcze na lotnisku za złoty medal dziękował im minister sportu i turystyki, Witold Bańka. - Dziękuję za taką postawę życiową, że dumnie reprezentujecie nasze barwy i dumnie walczycie, aby w każdym meczu wygrywać - stwierdził.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (112)
 • Janusz Narkiewicz Zgłoś komentarz
  Niestety nie widzę Drzyzgi i Bieńka - czyżby coś się stało??? A poza tym chyba przesada z tym różnicowaniem zasług - proszę wyobrazić sobie co by było bez Drzyzgi, Zatorskiego,
  Czytaj całość
  Kubiaka czy nawet Nowakowskiego - brak elementarnej klasy ze strony prezydenta - czekamy na komentarze
  • Andrzej Aro Zgłoś komentarz
   Więc wynika z tego że wszyscy dostali blaszki a 5 z nich wolało jednak inaczej spędzić swój wolny czas
   • zet2 Zgłoś komentarz
    Zbiera PAD punkty, gdzie się tylko da....................
    • zbanowany Zgłoś komentarz
     Oni naprawdę na tej wiejskiej nie potrafią logicznie myśleć. Po co to spotkanie tak szybko? No i ta godzina... litości... 7 rano? Kto to ku...a wymyślił!!!? Nie dziwię się że część
     Czytaj całość
     siatkarzy dała sobie spokój z tą szopką. Można to było zorganizować tydzień później z całą ekipą i trenerem włącznie, ale nie. Trzeba się ogrzać w blasku złota puki jeszcze ciepłe. No i uniknąć siary jak mundurowi protestują. Mistrzowie wrócili zmęczeni, a wielka władza każe im się w pałacu o 7 rano meldować na następny dzień po przylocie... Śmiech na sali tak samo jak wypowiedź Czarneckiego który pouczał dziennikarzy żeby polityki do sportu nie mieszać... I kto to ku...a mówi?
     • Fragles Wielki Zgłoś komentarz
      wszyscy dostali. Proponuję wejsć na stronę kancelarii PRezydenta. A nie opierać się na fakenewsach
      • endriu122 Zgłoś komentarz
       Sport i polityka fatalna para.Nigdy nic dobrego z tego nie wynikło.Do cudzych sukcesów zawsze podłączy się wielu chętnych.
       • dalavega Zgłoś komentarz
        Duduś już się grzeje w blasku złota!
        • stachu76 Zgłoś komentarz
         Wysokie odznaczenia państwowe dla sportowców to fajna sprawa,może byłoby równie dobrze gdyby nasze państwo bardziej zainteresowało się i zainwestowało w kształcenie
         Czytaj całość
         młodzieży,rozwinąć system szkolenia sportowego żeby w przyszłości można było jeszcze bardziej cieszyć się z sukcesów naszych sportowców i mieć jeszcze więcej powodów do dumy.
         • kibic Polski Zgłoś komentarz
          Drzyzga i Nowakowski wysokie odznaczenia państwowe już mają. Piotrek otrzymał takie odznaczenie 14 września 2009 roku. Za wybitne osiągnięcia sportowe prezydent Lech Kaczyński nadał mu
          Czytaj całość
          Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. 23 października 2014 został odznaczony Krzyżem Oficerskim tego samego Orderu.
          • orestyna Zgłoś komentarz
           Dziwi mnie, że żaden z dziennikarzy nie skomentował tego, że nie wszyscy dostali odznaczenia. Pytanie, czy to zawodnicy ( Nowakowski, Drzyzga, Łomacz, Bieniek i Kochanowski) nie chcieli
           Czytaj całość
           przyjąć odznaczeń z rąk tego Prezydenta, czy to Prezydent uznał, że z jakiś powodów (może Czarniecki coś mu doniósł) nie zasługują na ten "zaszczyt". Jak by nie było, to smutne, że PiS nawet w sporcie potrafi podzielić ludzi.
           • kibic Polski Zgłoś komentarz
            Po tak dużym sukcesie na arenie międzynarodowej Prezydent RP zawsze zaprasza i odznacza polskich sportowców. Jest to dość standardowa procedura, choć uroczysta i bardzo miła. W dodatku w
            Czytaj całość
            tym roku obchodzimy stulecie odzyskania niepodległości więc okazja była podwójna. Chłopaki zrobili kapitalną robotę.
            • Wino1901 Zgłoś komentarz
             Moim zdaniem nie można mieć pretensji do siatkarzy, że przyjęli odznaczenia, ani do Prezydenta, że je przyznał. Należą się im od narodu, nieważne kto ich udziela. Natomiast skandalem
             Czytaj całość
             jest fakt, że nie została odznaczona cała drużyna. Dlaczego Kwolo bardziej zasłużył na odznaczenie od Kochanowskiego, czy Nowakowskiego? Wszyscy, łącznie z trenerem, podkreślają, że cała drużyna na to zapracowała, jeśli chcielibyśmy odznaczyć wyróżniających się, to moim zdaniem Kochanowski bardziej wyróżnił się od Kwola (ale nie uważam, żeby Kwolo nie zasługiwał). Jeśli to nie jest błąd w tekście i faktycznie tylko "kilku" otrzymało odznaczenia, to jest to niewybaczalny błąd Prezydenta (i nie chcę się tu mieszać w kwestie polityczne...).
             • Kibic18 Zgłoś komentarz
              Odznaczenia powinno dostać cała drużyna
              Zobacz więcej komentarzy (26)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×