MŚ 2018 kobiet: Turczynki już z dwiema porażkami

To był dzień krótkich meczów na mistrzostwach świata siatkarek w Japonii. Aż dziewięć z dwunastu rozegranych w środę spotkań zakończyło się w trzech setach. Drugiej porażki w turnieju doznała reprezentacja Turcji.

Krzysztof Sędzicki
mecz Turcja - Włochy, atakuje Seyma Ercan Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: mecz Turcja - Włochy, atakuje Seyma Ercan
Holenderki, Niemki i Japonki, które są już pewne awansu do kolejnej rundy z grupy A wygrały swoje mecze kolejno z Argentyną, Meksykiem i Kamerunem. Wszystkie spotkania w Jokohamie trwały niewiele ponad godzinę.

Nieco więcej emocji przyniosły wydarzenia w grupie B, choć w najciekawiej zapowiadającym się starciu Turczynek z Włoszkami Italia - zaskakująco szybko - zwyciężyła 3:0. Tym samym drużyna trenera Giovanniego Guidettiego doznała już drugiej porażki na japońskim mundialu. W pozostałych meczach Kanada pokonała Kubę w czterech setach, a Chiny w takim samym stosunku wygrały z Bułgarią.

Nadal bez zwycięstwa w grupie C są siatkarki z Korei Południowej oraz Trynidadu i Tobago. Te pierwsze uległy Rosji 0:3, zaś drugie Azerbejdżanowi, także w trzech partiach. Pierwszy punkt na turnieju straciły Amerykanki, które pokonały, ale dopiero po tie-breaku drużynę Tajlandii.

W derbach Karaibów w grupie D Dominikana wygrała z Portoryko 3:0. Z kolei Serbki nie miały większych problemów z pokonaniem Kazaszek, a kilka godzin później Brazylijki zdeklasowały Kenijki. Ekipy z Azji i Afryki są już praktycznie bez szans na dalszą grę na mistrzostwach świata.

W czwartek ostatnie 12 meczów pierwszej fazy grupowej. Później po cztery najlepsze ekipy z każdej grupy awansują dalej.