Cerrad Czarni Radom z kolejnym przedsezonowym triumfem

Kapitalnie w sparingach przed nowym sezonem PlusLigi spisali się Cerrad Czarni. Podopieczni Roberta Prygla okazale zakończyli kontrolne granie, pokonując Indykpol AZS Olsztyn 3:1 i MKS Będzin 3:0 w ostatnich meczach Turnieju Partnerstwa Regionalnego.

Piotr Dobrowolski
Cerrad Czarni Radom WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Cerrad Czarni Radom
Po piątkowej prezentacji i dwóch meczach w Hali MOSiR-u w Radomiu, Turniej Partnerstwa Regionalnego przeniósł się do Kozienic. W pierwszym sobotnim meczu Cerrad Czarni zmierzyli się z Indykpolem AZS-em Olsztyn. Lepiej spotkanie rozpoczęli Akademicy, prowadząc dwoma punktami po ataku Jana Hadravy (9:11). Jednak gdy w polu zagrywki pojawił się Kamil Kwasowski, gospodarzom imprezy nie tylko udało się doprowadzić do remisu, ale i uzyskać niewielką przewagę. Walkę w premierowej odsłonie zakończyło uderzenie Norberta Hubera. Druga partia miała bardzo podobny przebieg, a jej ostatnie "oczko" padło po asie serwisowym Maksima  Żygałowa.

W trzecim secie na boisku dominował Indykpol AZS, który nie oddał wyraźnej zaliczki, wypracowanej w połowie tej części (8:13). Na więcej podopieczni Roberta Prygla rywalom już nie pozwolili, pewnie triumfując w czwartej odsłonie, przede wszystkim dzięki bardzo dobrej grze blokiem i mocnym serwisom.

Zdecydowanie więcej emocji było w drugim sobotnim meczu, w którym MKS Będzin pokonał po tie-breaku Trefla Gdańsk, mimo iż został rozbity przez graczy Andrei Anastasiego w pierwszej partii (15:25). Dwa kolejne sety padły jednak łupem drużyny z Zagłębia Dąbrowskiego. Ostatecznie o losach spotkania musiała przesądzić piąta część.

Zdecydowanymi zwycięstwami Cerradu Czarnych - 3:0 z MKS-em - i Gdańskich Lwów - 3:1 z Indykpolem AZS-em - zakończyły się niedzielne pojedynki turnieju. Nie oznacza to jednak, iż na parkiecie nie brakowało walki. W dwóch partiach gospodarze imprezy musieli rywalizować z przeciwnikiem na przewagi. Z kolei Trefl tylko w czwartym secie dominował nad Akademikami.

Po ostatnim meczu przyznano nagrody indywidualne. MVP zawodów został wybrany Kwasowski, najlepszym przyjmującym - Tomasz Fornal. Do Michała Filipa powędrowała statuetka dla najlepszego atakującego, zaś do Dejana Vincicia - najlepszego rozgrywającego. Cerrad Czarni triumfowali w turnieju. Co więcej, w żadnym ze sparingów przed nowym sezonem PlusLigi nie zaznali goryczy porażki.