Nowa data meczu Stoczni Szczecin z Treflem Gdańsk. Strony szybko doszły do porozumienia

Stocznia Szczecin i Trefl Gdańsk szybko zdołały uzgodnić nowy termin meczu 1. kolejki Plusligi, który z powodu awarii w Netto Arenie został przerwany po kilku minutach. Odbędzie się on ponownie 29 listopada.

Dominika Pawlik
siatkarze Stoczni Szczecin Newspix / Paweł Jaskółka / Na zdjęciu: siatkarze Stoczni Szczecin
Przypomnijmy, że mecz pomiędzy Stocznią Szczecin a Treflem Gdańsk, który rozpoczął się w minioną niedzielę o godz. 14:45, potrwał zaledwie kilka minut. Przy stanie 5:5 zgasło światło, mimo prób, nie udało się naprawić awarii i spotkanie odwołano.

Zgodnie z zasadami, nowy mecz rozpocznie się od stanu 0:0. Początkowo pojawiały się pogłoski, że termin może zostać wyznaczony nawet w przyszłym roku. Regulamin mówi jednak o tym, że spotkanie musi odbyć się do końca I rundy sezonu zasadniczego, a tę zaplanowano na ostatni weekend grudnia.

Ostatecznie kluby doszły do porozumienia, co nie było łatwe, bowiem Trefl Gdańsk rywalizuje w europejskich pucharach. Spotkanie 1. kolejki Plusligi zostanie odrobione 29 listopada w czwartek.

Kibice, którzy mieli wejściówki na niedzielny mecz, zachowają prawo wstępu w nowym terminie. Natomiast ci, którzy nie będą chcieli, otrzymają zwrot pieniędzy.