PlusLiga: ekipa Aluronu Virtu Warty Zawiercie poległa w Warszawie, zwycięska seria ONICO trwa

ONICO Warszawa nie zwalnia tempa w PlusLidze. W meczu 3. kolejki rozgrywek o mistrzostwo Polski warszawski zespół pokonał przed własną publicznością Aluron Virtu Wartę Zawiercie 3:1, triumfując po raz trzeci w sezonie.

Tomasz Rosiński
siatkarze ONICO Warszawa Newspix / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: siatkarze ONICO Warszawa
Niedzielne starcie w Warszawie zapowiadało się ciekawie, bo zarówno ONICO, jak i Warta spisują się dobrze początku sezonu, mając na swoich rozkładach Asseco Resovię Rzeszów.

Gospodarze od startu rywalizacji chcieli narzucić swój styl gry, co im się udało. Świetna gra podopiecznych Stephane'a Antigi w bloku sprawiła, że wyszli oni na prowadzenie 12:7. Od tego momentu Antoine Brizard spokojnie mógł kierować poczynaniami swojej drużyny, a na skrzydłach kolejne ataki kończyli Rafael Araujo oraz Piotr Łukasik. Swoje trzy grosze na zagrywce dołożył Bartosz Kwolek i było 18:10 dla miejscowych siatkarzy. Na finiszu seta w szeregi warszawian wkradło się rozluźnienie, ale to nie przeszkodziło im w odniesieniu pewnego zwycięstwa do 17.

Po zmianie stron wciąż lepiej radziło sobie ONICO Warszawa, a skuteczny na środku był Graham Vigrass. W dalszym ciągu mocną stroną stołecznej drużyny był blok, zaś zawiercian pogrążały kolejne błędy własne (17:13). Gracze ze stolicy kraju już do końca kontrolowali boiskowe wydarzenia i odnieśli wiktorię 25:21.

Wydawało się, że ekipa z Warszawy zmierza po efektowny triumf w tym spotkaniu, bo w pewnym momencie trzeciego seta prowadziła 15:10. Wówczas coś zacięło się w grze miejscowego klubu, a sygnał do ataku Jurajskim Rycerzom dał Grzegorz Bociek i to w głównej mierze dzięki niemu goście odrobili straty z nawiązką (16:20!). Aluron Virtu nie zaprzepaścił swojej szansy i wygrał III odsłonę 25:20.

Od początku czwartego seta na boisku trwała wymiana ciosów. Z czasem wyższy bieg włączyli zawiercianie, którzy wykorzystali błędy przeciwników i wygrywali 11:7. Taki obrót spraw tylko podrażnił gospodarzy, którzy szybko odrobili straty i po udanym zagraniu Kwolka doprowadzili do remisu 14:14. Po chwili ONICO poszło za ciosem, a prowadzenie 19:17 dał jej punktowy blok i as serwisowy Bartosza Kwolka. Na finiszu Damian Wojtaszek i spółka nie dali się dogonić rywalom (25:23), triumfując w całym meczu 3:1.