I liga mężczyzn: Tauron AZS Częstochowa blisko dna

Tauron AZS Częstochowa wciąż nie może odzyskać formy z poprzedniego sezonu. Sześciokrotny mistrz Polski uległ przed własną publicznością Gwardii Wrocław 1:3.

Natalia Witczyk
siatkarze Tauronu AZS-u Częstochowa Facebook / Tomasz Kudala / facebook.com/tauronazsczestochowassa / Na zdjęciu: siatkarze Tauronu AZS-u Częstochowa
Częstochowianie w tym sezonie spisują się poniżej oczekiwań. Tauron AZS doznał czwartej z rzędu porażki. Tym razem przegrał we własnej hali z beniaminkiem I ligi mężczyzn - Gwardią Wrocław. Gospodarze zdołali wygrać tylko pierwszego seta, w którym w końcówce utrzymali nerwy na wodzy. Dwie kolejne odsłony również były wyrównane, ale tym razem w decydujących momentach to wrocławianie byli górą. Sporo emocji dostarczył trzeci set, który zakończył się wynikiem 38:36 na korzyść Gwardii. Nie był to jednak najwyższy rezultat w tej kolejce.

43:41 - taki wynik padł w trzeciej partii meczu pomiędzy AZS-em AGH Kraków i MCKiS Jaworzno. Wygrany set dodał wiatru w skrzydła krakowianom, którzy w czwartej odsłonie nie dali swoim rywalom żadnych szans i oddali im tylko 13 punktów. Mecz zakończył się triumfem AZS-u AGH 3:1.
Liderem i jedynym niepokonanym zespołem po pięciu kolejkach jest Lechia Tomaszów Mazowiecki. Tym razem zespół prowadzony przez Bartłomieja Rebzdę pokonał na wyjeździe BBTS Bielsko-Biała.

Bielszczanie zdołali wygrać tylko pierwszego seta, a w trzech pozostałych nie potrafili nawiązać wyrównanej walki z przeciwnikami. MVP spotkania wybrano rozgrywającego Bartłomieja Neroja. - Nie mamy powodów do zmartwień, ale na pewno teraz będzie nam w lidze trudniej. Rywale zaczną dokładnie analizować naszą grę - mówił trener Lechii.

Problemów z odniesieniem zwycięstwa nie miała Stal Nysa. Zespół Krzysztofa Stelmacha w trzech setach ograł UKS Mickiewicz Kluczbork. Po komplet punktów w tej kolejce sięgnęły również Exact Systems Norwid Częstochowa, Ślepsk Suwałki i APP Krispol Września.

Wyniki:

Tauron AZS Częstochowa - Gwardia Wrocław 1:3 (25:23, 23:25, 36:38, 19:25)

Exact Systems Norwid Częstochowa - KPS Siedlce 3:1 (25:20, 18:25, 25:23, 25:22)

Ślepsk Suwałki - STS Olimpia Sulęcin 3:0 (25:21, 25:18, 25:14)

BBTS Bielsko-Biała - Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:3 (25:21, 21:25, 18:25, 21:25)

APP Krispol Września - KPS Kielce 3:1 (17:25, 25:21, 26:24, 25:19)

AZS AGH Kraków - MCKiS Jaworzno 3:1 (25:23, 20:25, 43:41, 25:13)

Stal AZS PWSZ Nysa - UKS Mickiewicz Kluczbork 3:0 (25:18, 25:20, 25:22)

14. UKS Mickiewicz Kluczbork 5 2 6:15

Czy Lechia Tomaszów Mazowiecki utrzyma prowadzenie w tabeli I ligi mężczyzn po 6. kolejce?