El. LM: najbliżej awansu drużyna Stelio DeRocco. Inne starcia z dramaturgią

Tylko United Volleys Frankfurt wygrał 3:0 pierwszy mecz w 2. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Pozostałe spotkania zostały rozstrzygnięte w tie-breaku.

Stelio DeRocco WP SportoweFakty / Karina Stańczyc / Na zdjęciu: Stelio DeRocco
United Volleys Frankfurt jest najbliżej awansu. Po zwycięstwie 3:0 z Aich/Dob Posojilnica potrzebuje do sukcesu wygrania dwóch setów w rewanżu. Niemiecka drużyna jest prowadzona przez Stelio DeRocco, którego poprzednim klubem był MKS Będzin. Obecni podopieczni Kanadyjczyka byli bardzo konsekwentni, we wszystkich partiach pokonali Austriaków 25:21. - Będziemy dobrze przygotowani do rewanżu, żeby nie stracić dużej szansy na awans - zapewnia DeRocco.

Hiszpański Cai Voleibol Teruel wyeliminował w poprzedniej rundzie Lindemansa Aalst - belgijską drużynę z czterema Polakami w kadrze. We własnej hali wygrał wtedy 3:0. Także rywalizację z francuskim Chaumont VB 52 rozpoczął od wiktorii u siebie. Droga po zwycięstwo 3:2 była jednak dłuższa i trudniejsza. Hiszpanie przegrali pierwszego oraz drugiego seta, po czym musieli uciekać spod topora gości. Pięć punktów dla Chaumont VB zdobył Matej Patak, który w poprzednim sezonie był zawodnikiem Aluronu Virtu Warty Zawiercie. - Jestem bardzo rozczarowany liczbą błędów, które popełniliśmy - mówi Silvano Prandi, trener Francuzów.

Również w tie-breaku wygrali swoje mecze siatkarze Vojvodiny Nowy Sad oraz PAOK-u Saloniki. Klub z Serbii zwyciężył 3:2 w hali Neftohimika Burgas. Bułgarzy po porażce ubolewali nad nieobecnością w składzie Georgiego Bratojewa, rozgrywającego, który zasłynął w PlusLidze głośnym rozstaniem ze Stocznią Szczecin. Z kolei PAOK pokonał 3:2 Istanbul BBSK. W drugim secie rozbił przeciwnika 25:13. Dużym atutem Greków były bloki Mitara Tzouritsa, który zdobył tym elementem sześć punktów.

Rewanże za tydzień. Cztery kluby awansują do decydującej rundy eliminacji.