WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Problemy finansowe w Stoczni Szczecin? Zarząd klubu wydał oświadczenie

Zarząd KPS Stocznia Szczecin S.A. wydał oświadczenie, w którym odniósł się do pojawiających w ostatnim czasie informacji o rzekomym zadłużeniu finansowym wobec zawodników.
Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Newspix / Krzysztof Cichomski / Na zdjęciu: siatkarze Stoczni Szczecin

W ostatnim czasie siatkarskie środowisko obiegła informacja dotycząca rzekomego zadłużenia Stoczni Szczecin w stosunku do zawodników. Zdaniem dziennikarzy Polsatu Sport Jerzego Mielewskiego i Marcina Lepy, w klubie z województwa zachodnio-pomorskiego pojawiły się problemy z płynnością finansową. Według ostatnich doniesień klub doszedł do porozumienia z zawodnikami i sztabem trenerskim w sprawie należnych pieniędzy i obiecał, że je wypłaci. Mimo to zarząd klubu postanowił wydać oświadczenie, w którym ustosunkował się do medialnych rewelacji.

Pełna treść oświadczenia Zarządu KPS Stocznia Szczecin S.A.

Z ogromnym zaskoczeniem odebraliśmy pojawiające się i niestety powielane opinie oraz artykuły, związane z "sensacyjnymi" doniesieniami, dotyczącymi domniemanych problemów finansowych KPS Stocznia Szczecin S.A. Opublikowano je po drugim przekonującym zwycięstwie, odniesionym w trakcie trwającego sezonu, które potwierdziło ogromne możliwości drużyny, zamierzającej poważnie zmienić dotychczasowy, nienaruszalny przez lata układ sił w PlusLidze. Wszystko na oczach tysięcy kibiców w Szczecinie i jeszcze większej widowni na antenie Polsatu Sport. Nie jest tajemnicą, że mecze Stoczni cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a średnia widownia przed telewizorami sięga 170 tysięcy kibiców siatkówki. W tych okolicznościach nie możemy oprzeć się wrażeniu, że informacja pojawiła się w tym konkretnym momencie nieprzypadkowo.

Dlatego z całą mocą dementujemy informacje o kilkumiesięcznych zaległościach wobec siatkarzy i kadry trenerskiej. Powielanie tego typu negatywnych przekazów bez potwierdzenia ich u źródła pozostawiamy Państwa ocenie.

Pragniemy przypomnieć, że projekt KPS Stocznia Szczecin w jego obecnej skali realizujemy z rozmachem raptem od sześciu miesięcy! To nieprawdopodobnie krótki czas na stworzenie od podstaw sportowo-biznesowego produktu, w zamierzeniach wykraczającego daleko poza granice kraju. Jednak wychodzimy z założenia, że zawsze tam, gdzie powstaje dobro, także sportowe, pojawia się też zło. Mamy nadzieję i ogromną wiarę, że siły tego zła nie pokonają naszych ambitnych zamierzeń. Wbrew ich woli, nadal realizujemy założone cele.

KPS Stocznia Szczecin S.A., mimo zdziwienia i zażenowania zaistniałą sytuacją, przygotowuje się normalnie do kolejnych ligowych wyzwań, sobotniego meczu w Lubinie i przede wszystkim pojedynku w Szczecinie z ONICO Warszawa. Na chwilę przed głównymi uroczystościami, związanymi z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości chcemy, by było to wydarzenie wyjątkowe. Będzie to biało-czerwone widowisko zarówno na trybunach, jak i na parkiecie. Wbrew woli wielu zainteresowanych, stojących po ciemnej stronie,  KPS Stocznia Szczecin S.A. żyje i trzyma się bardzo mocno.

Pragniemy również zakomunikować, że w przyszłości jesteśmy otwarci na rzeczową rozmowę, dotyczącą każdego aspektu związanego z naszym ambitnym projektem, ale nie będziemy komentować kolejnych, utrzymanych w podobnym tonie sensacyjnych informacji. Odpowiadać zamierzamy jedynie na boisku, a czas, którego nam często brakuje, planujemy wykorzystać jedynie do budowy nowej, ambitnej marki i realizacji postawionych przed nią zadań.

Z poważaniem

Jakub Markiewicz, prezes KPS Stocznia Szczecin S.A.

Krzysztof Śmigiel, dyrektor generalny KPS Stocznia Szczecin S.A.

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 92. Fabian Drzyzga przerywa milczenie. "Długo gryzłem się w język. Tym ludziom powinno być wstyd i głupio" [cały odcinek]

Czy oświadczenie zarządu KPS Stocznia Szczecin S.A. w sprawie rzekomych długów jest dla Ciebie wiarygodne?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (5):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Pamela Rosa Flores 0
  Potrzebujesz pilnych pieniędzy? Możemy pomóc!

  Czy masz kłopoty z obecną sytuacją lub masz kłopoty?
  W ten sposób damy ci możliwość wprowadzania nowych rozwiązań.
  Jako bogata kobieta czuję się zobowiązana pomagać ludziom, którzy starają się dać im szansę. Każdy zasługuje na drugą szansę, a gdy rząd upadnie, będą musieli pochodzić od innych.
  Żadna kwota nie jest dla nas zbyt szalona, a dojdziemy do ustalenia dojrzałości za obopólną zgodą.
  Bez niespodzianek, bez dodatkowych kosztów, ale tylko uzgodnione kwoty i nic więcej.
  Nie czekaj dłużej, aby komentować ten wpis. Podaj kwotę, którą chcesz pożyczyć, a my skontaktujemy się z Tobą z wszystkimi opcjami. skontaktuj się z nami dzisiaj pod adresem

  pamelarosaflores11@gmail.com

  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • lammergeyer2 0
  Rzeczywiście język jak z Trybuny Ludu. Ciemne siły i szare sieci.
  Bodzio74 Język oświadczenia, buta i insynuacje kierujące uwagę na bliżej nieokreślone, wrogie ciemne moce, knujące przeciw wielkim projektom przypomina mi artykuły z Trybuny Ludu sprzed 40 lat - słabe to i dziwnie podobne do języka dojnej zmiany. O przepraszam - dobrej :)
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • jerzyk. 0
  W całym tym podniosłym oświadczeniu, nie ma w zasadzie mowy o płynności finansowej klubu, ani o tym, że kontrakty z zawodnikami są realizowane na bieżąco. Można zatem wysnuć wniosek, że dla władz klubu jest najważniejsze, czy zawodnicy zgodzili się na fakt, że pierwszą wypłatę otrzymają za np. sześć miesięcy. Najwyraźniej z zawodnikami doszli do takiego porozumienia, zatem pisanie o zaległościach jest w ich opinii, zwykłym sprzysiężeniem się ciemnych mocy w polskiej siatkówce.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (2)
Pokaż więcej komentarzy (5)
Pokaż więcej komentarzy (5)
Pokaż więcej komentarzy (5)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×