El. LM: znamy uczestników ostatniej rundy. Awans klubu Stelio DeRocco, złoty set w Stambule

Siatkarze United Volley Frankfurt, PAOK-u Saloniki, Chaumont VB 52 i Vojvodiny Nowy Sad awansowali do 3. rundy eliminacji Ligi Mistrzów.

Stelio DeRocco WP SportoweFakty / Karina Stańczyc / Na zdjęciu: Stelio DeRocco
- Będziemy dobrze przygotowani do rewanżu, żeby nie stracić dużej szansy na awans - powiedział Stelio DeRocco, kiedyś trener MKS-u Będzin, a obecnie United Volleys Frankfurt. Zgodnie z tymi słowami drużyna Kanadyjczyka rozpoczęła z animuszem rewanżowe spotkanie z Aich/Dob Posojilnica. Po dwóch pewnie wygranych setach miała awans w kieszeni. DeRocco wprowadził w tym momencie zmienników, którzy rozstrzygnąć całego spotkania nie potrafili. Austriacy odwrócili wynik rewanżu z 0:2 na 3:2, ale w kwestii awansu nic to nie zmieniło.

Przeciwnikiem zespołu DeRocco w 3. rundzie będzie PAOK Saloniki, którego rywalizacja z Istanbul BBSK trwała 11 partii. W złotym secie zwyciężył z najmniejszą możliwą przewagą 15:13 PAOK. Szalenie zacięty dwumecz kosztował oba zespoły bardzo dużo energii.

Siatkarze Chaumont VB 52 wrócili z Hiszpanii do Francji niezadowoleni. Pierwszy mecz na Półwyspie Iberyjskim przegrali 2:3, choć wyszli na dwusetowe prowadzenie. W rewanżu tę sportową złość było widać. Chaumont VB 52 szybko przejął inicjatywę i wygrał 3:0. Drużyna z Francji awansowała kosztem pogromcy naszpikowanego Polakami Lindemansa Aalst. Osiem punktów zdobył Matej Patak, który w poprzednim sezonie był środkowym Aluronu Virtu Warty Zawiercie. Przyjezdni zwracali uwagę na to, że poprzedni mecz w lidze hiszpańskiej zagrali w niedzielę, a rywale w sobotę i na dodatek nie musieli podróżować.

Trzecim przeciwnikiem Chaumont VB 52 będzie Vojvodina Nowy Sad. Tydzień temu klub z Serbii był jedynym, który odniósł zwycięstwo na wyjeździe. Rozprawienie się z Neftohimikiem Burgas we własnej hali było jeszcze łatwiejszym zadaniem. Wygrana 3:0 potwierdziła wyższość Vojvodiny nad Bułgarami.

2. runda eliminacji Ligi Mistrzów:

Aich/Dob Posojilnica - United Volleys Frankfurt 3:2 (20:25, 17:25, 25:18, 25:15, 15:13)

Pierwszy mecz: 0:3. Awans: United Volleys Frankfurt

Istanbul BBSK - PAOK Saloniki 3:2 (21:25, 25:22, 21:25, 25:22, 15:12)

Pierwszy mecz: 2:3

Złoty set: 13:15. Awans: PAOK Saloniki

Chaumont VB 52 - Cai Voleibol Teruel 3:0 (25:16, 25:22, 25:20)

Pierwszy mecz: 2:3. Awans: Chaumont VB 52

Vojvodina Nowy Sad - Neftohimik Burgas 3:0 (25:17, 25:22, 25:22)

Pierwszy mecz: 3:2. Awans: Vojvodina Nowy Sad