El. LM: za nami pierwsze mecze drugiej rundy eliminacji. Wygrywali faworyci

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: CS Volei Alba Blaj
Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: CS Volei Alba Blaj

Grot Budowlani Łódź dołączyli do grona ekip, które wygrywały swoje spotkania w drugiej rundzie eliminacji do fazy grupowej Ligi Mistrzyń. Mogła zaskakiwać przeciętna postawa CS Volei Alba Blaj, medalistek ostatniej edycji LM.

Siatkarki kierowane przez Błażeja Krzyształowicza zaskakująco przegrały pierwszego seta z niżej notowanym klubem z Bekescsabai, ale ostatecznie wygrały 3:1 mimo wyraźnych problemów ze zgraniem na bardzo wczesnym etapie sezonu. Wśród miejscowych dobre spotkanie rozegrały Nikoleta Perović (27 pkt) i Lucija Mlinar (23), a w polskiej ekipie wyrazistą liderką była Jovana Brakocević-Canzian (18).

Sporo problemów z drużyną z Ołumuńca miał rumuński CS Volei Alba Blaj, srebrny medalista ostatniej edycji Ligi Mistrzyń. Przyjezdne wygrały dopiero po pięciu setach, do tego przegrały bardzo ważną walkę na przewagi w czwartym secie i same siebie skazały na rozstrzyganie wyniku w tie-breaku. Najlepiej w zespole zwycięskim punktowała Ioana Maria Baciu (25 pkt), zaś w kadrze VK UP Ołomuniec jedną z punktowych liderek (17) była dobrze znana polskim kibicom przyjmująca Andrea Kossanjowa.

Spokojne zwycięstwo w Holandii zanotował wicemistrz Niemiec, Allianz MTV Stuttgart, a najlepiej w Sliedrecht spisały się Krystal Rivers i Renata Sandor. Bośniaczki z Brcka urwały jednego seta ASPTT Miluza, ale francuska drużyna pozwoliła bałkańskiej ekipie tylko na tyle. 15 punktów dla zespołu gości zdobyła była środkowa łódzkich Budowlanych, Ukrainka Olga Tracz.

Spotkania rewanżowe drugiej rundy LM zostały zaplanowane na dni 30 i 31 października. Jeżeli Grot Budowlani Łódź przejdą przez ten etap eliminacji, ich rywalem w walce o wejście do fazy grupowej Ligi Mistrzyń będzie lepszy zespół z pary ZOK Bimal-Jedinstvo Brcko - ASPTT Miluza. W czwartej rundzie tych rozgrywek na pewno zobaczymy Chemika Police oraz ŁKS Commercecon Łódź. Losowanie grup Ligi Mistrzyń ma odbyć się 2 listopada podczas uroczystej gali CEV.

Wyniki spotkań 2. rundy Ligi Mistrzyń:

VK UP Ołomuniec (Czechy) - CSM Volei Alba Blaj (Rumunia) 2:3 (25:23, 16:25, 24:26, 27:25, 13:15)

Sliedrecht Sport (Holandia) - Allianz MTV Stuttgart (Niemcy) 0:3 (14:25, 22:25, 19:25)

ZOK Bimal-Jedinstvo Brcko (Bośnia i Hercegowina) - ASPTT Miluza VB (Francja) 1:3 (15:25, 18:25, 29:27, 19:25)

Swietelsky Bekescsabai (Węgry) - Grot Budowlani Łódź (Polska) 1:3 (25:20, 23:25, 23:25, 18:25)

Czy Grot Budowlani Łódź awansują do fazy grupowej Ligi Mistrzyń?