El. LM: kolejny przeciwnik Grotu Budowlanych Łódź surowy dla rywalek

Nie doszło do zwrotów akcji w rewanżach w 2. rundzie eliminacji Ligi Mistrzyń. Poza siatkarkami Grotu Budowlanych Łódź awansowały ASPTT Miluza, CS Volei Alba Blaj i Alianz MTV Stuttgart.

siatkarki Grotu Budowlanych Łódź WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: siatkarki Grotu Budowlanych Łódź
Grot Budowlani Łódź dostali się do 3. rundy eliminacji Ligi Mistrzyń kosztem węgierskiego Linamaru Bekescsabai RSE. Następnym przeciwnikiem zdobywcy Superpucharu Polski będzie francuski ASPTT Miluza. Poprzeczka w tym dwumeczu pójdzie w górę, a rozpocznie się on w Łodzi.

Ekipa z Francji oddała w rywalizacji z bośniackim ZOK Bimal-Jedinstvo Brcko tylko jednego seta. W pozostałych pokonała swojego przeciwnika. W rewanżu siatkarki ASPTT Miluza nie zostały w hali ani minuty dłużej niż było to konieczne i zwyciężyły 3:0. Aż 2200 kibiców oglądało udany występ gospodyń. 18 punktów w trzech setach zdążyła zdobyć Hayley Spelman. Leandra Olinga-Andela popisała się pięcioma blokami, a to było ponad dwa razy więcej niż cała drużyna z Bośni i Hercegowiny.

- Stawiliśmy czoła zdeterminowanym rywalkom, które podejmowały duże ryzyko. Drużyna spisała się dobrze i wykonała zadanie - podsumowuje Magali Magail, trener ASPTT Miluza.

Drugą parę w 3. rundzie stworzyły rumuńska CS Volei Alba Blaj oraz niemiecki Allianz MTV Stuttgart. Alba to srebrny medalista poprzedniej edycji Ligi Mistrzyń. Po przeciętnym występie w pierwszym meczu z VK UP Ołomuniec wygrała 3:0 rewanż. Potwierdziła w ten sposób wyższość nad klubem z Czech. Najwięcej 16 punktów zdobyła Ioana Maria Baciu, która między innymi trzy razy zatrzymała rywalkę na siatce. Lepsza w tym elemencie była jedynie Maja Aleksić, autorka czterech punktowych bloków.

25:14, 25:12, a nawet 25:7 - takie wyniki padły w poszczególnych setach w rywalizacji Allianzu MTV Stuttgart z Sliedrecht Sport. Holenderki zostały dwukrotnie zmiażdżone 0:3 przez faworyta. Trener lepszego zespołu swobodnie rotował siatkarkami, co nie przeszkadzało im kontrolować wydarzeń. - Powiedziałem mojemu zespołowi, żeby zapomniał o wszystkim, co wydarzyło się tydzień temu. Zaczęliśmy od 0:0 i walczyliśmy o każdą piłkę - mówi Ioannis Athanasopoulos, trener Allianzu MTV Stuttgart.