Liga Siatkówki Kobiet: w KSZO bez zmian…Mnóstwo zmian

WP SportoweFakty / Rafał Soboń / Na zdjęciu: siatkarki KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
WP SportoweFakty / Rafał Soboń / Na zdjęciu: siatkarki KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

W KSZO Ostrowiec Św. doszło do rewolucji kadrowej. Nie jest to jednak żadnym zaskoczeniem, bo od kilku lat taka sytuacja powtarza się przed każdym sezonem w Lidze Siatkówki Kobiet. Co więcej, pomarańczowo-czarne nie mają jeszcze pierwszego trenera.

W tym artykule dowiesz się o:

Poprzedni sezon

Klub z Ostrowiec Świętokrzyskiego w zasadzie od kilku lat serwuje swoim fanom ten sam scenariusz, na który wpływ maja problemy organizacyjno-finansowe. Zawsze dotychczas udawało się z nich jednak wybrnąć i choć zazwyczaj fachowcy wymieniając zespoły, które miałyby się z Ligą Siatkówki Kobiet pożegnać, zaczynali od ostrowieckiego zespołu, to jednak ambicji i woli walki pomarańczowo-czarnej ekipie odmówić nie można było i tak jak to miało miejsce choćby w ostatnim sezonie, potrafiła spłatać "fachowcom" figla, lokując się w środku ligowej stawki. Czy w tym szaleństwie jest metoda?

Cele

Jeśli chodzi o wspomniany scenariusz, nie inaczej jest i przed zbliżającym się sezonem, bo mimo, że atmosfera w zespole i sympatia siatkarek do siebie jest na jak najlepszym poziomie, to wystarczy wspomnieć, że drużyna nie ma jeszcze oficjalnego pierwszego trenera, który poprowadzi zespół w rozgrywkach Ligi Siatkówki Kobiet. Wprawdzie władze klubu z prezesem Mirosław Buszkiewicz i dyrektorem Marcinem Nowakiem stają na głowie, by wszystko jak najszybciej poukładać, to jednak sytuacja nadal jest patowa. Po tym jak nie udało się podpisać kontraktu z Maciejem Bartodziejskim (decydowały sprawy osobiste), wszystko zaczęło się sypać. Na krótko szkoleniowcem zespołu z hutniczego miasta został Igor Phimakin, który pierwotnie miał być asystentem Bartodziejskiego, jednak nie znalazł wspólnego języka z zespołem i szybko się z nim pożegnano.

Zatrudnienie nowego szkoleniowca okazało się jednak nie lada wyzwaniem. Aspirujących i przymierzanych do roli trenera KSZO było wielu. Przewinęły się takie nazwiska jak Jacek Pasiński, Adam Grabowski, Mirosław Zawieracz, ale żaden z nich ostatecznie nie został zatrudniony w Ostrowcu Świętokrzyskim. W niektórych przypadkach ostrowiecki zespół był doskonałą kartą przetargową do negocjacji z klubami, w których niektórzy szkoleniowcy obecnie już pracują.

Tymczasem KSZO Ostrowiec Świętokrzyski na koniec października wciąż pozostaje bez pierwszego trenera. Jeśli prezes znajdzie się pod ścianą, to ma do dyspozycji młodziutkiego, zbierającego doświadczenie i zaczynającego swoją drogę szkoleniową Mateusza Janika, czy też dyrektora KSZO - Marcina Nowaka, który akurat realia pracy w siatkówce zna z zupełnie innej strony i z pewnością byłoby to dla niego nie lada wyzwanie ale i doświadczenie, by poprowadzić siatkarki KSZO. Na tę chwilę temat ten jednak wciąż żyje własnym życiem.

Z pozytywnych informacji, na zdecydowany plus można zapisać władzom KSZO ciągłe starania o nowych sponsorów. Już teraz można powiedzieć, że w najbliższym sezonie drużynę wesprze firma Kram, z którą trwają rozmowy także w kwestii przyjęcia roli sponsora tytularnego, co wiązałoby się ze zdecydowaną poprawą finansów klubu. Czy do tego dojdzie, okaże się w czasie najbliższych dwóch tygodni, tyle bowiem dali sobie włodarze klubu i firmy Kram.

Klub zaprosił do współpracy także okoliczne gminy, które będą partnerami poszczególnych meczów Ligi Siatkówki Kobiet. Ponadto klub wyszedł w stronę kibiców z kolejnymi inicjatywami. Po raz pierwszy bilety i karnety na mecze KSZO będzie można nabywać poprzez internet. Kontynuowana będzie także ciesząca się dużą popularnością akcja Doping na medal, gdzie przy współpracy z lokalnymi mediami, wybierane są najlepiej dopingujące zorganizowane grupy młodzieży, które w ramach nagród mogą m.in. wybrać się na mecz wyjazdowy zespołu KSZO, czy odbyć we własnej szkole/przedszkolu wspólny trening z drużyną.

ZOBACZ WIDEO Żyją w strachu, mieszkają w obozie dla uchodźców. Młodzi piłkarze z Palestyny odwiedzili Polskę

[nextpage]Transfery

Największym magnesem dla kibiców zawsze jednak pozostaną wyniki. A o te w sezonie 2018/2019 mają zadbać: jedna wychowanka klubu, trzy zawodniczki ze składu 2017/2018 oraz dziewięć nowych zawodniczek. Klub postawił także na siłę z zagranicy. Czy taka mieszanka sprawdzi się na siatkarskich parkietach w Polsce, zweryfikuje boisko.

Przyszły: Olga Geyko (Salihli BelediyesiSporb, Turcja),Anastasia Shash (Lokomotiv Baku, Azerbejdżan), Anastasia Trach (AZS Politechnika Śląska Gliwice), Svietlana Dorsman (Siewierodonczanka Siewierodonieck, Ukraina), Emilia Oktaba (Enea Energetyk Poznań), Paula Słonecka (Proxima Kraków), Agnieszka Wołoszyn (Enea Energetyk Poznań), Anna Grzechnik (AZS Politechnika Śląska Gliwice), Katarzyna Zaczkiewicz (Uni Opole), Zuzanna Kucińska (Wisła Warszawa), Wiktoria Rdzanek(SMS Ostrowiec).

Odeszły: Katarzyna Szałankiewicz (przerwa macierzyńska), Marta Biedziak (Modal Charleroi, Belgia), Aleksandra Wańczyk (koniec wypożyczenia), Paulina Stroiwąs (MKS Dąbrowa Górnicza), Natalia Skrzypkowska (Radomka Radom), Magdalena Soter (Volley Wrocław), Koleta Łyszkiewicz (Grot Budowlani Łódź), Magdalena Gryka (?), Joanna Ciesielczyk (Politechnika Śląska Gliwice), Alicja Markiewicz (MKS Dąbrowa Górnicza).

Sparingi

Międzynarodowy turnieju pod patronatem prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego - Jarosława Górczyńskiego (Opatów - Ostrowiec Świętokrzyski) - 14-16 września 2018r.:

KSZO Ostrowiec Św. - Pollky Kuusamo 1:2 (25:23, 23:25, 24:26)
KSZO: Trach 15, Geyko, Wojtowicz4, Dyachenko 3, Słonecka 6, Grzechnik 1, Kucińska (libero) oraz Dorsman 9, Oktaba, Wołoszyn 6, Sasch 4.

KSZO Ostrowiec Św. - Kralovo Pole Brno 3:0 (25:12, 25:12, 26:24)
KSZO: Trach 9, Sasch 5, Dorsman 13, Oktaba 1, Słonecka 8, Wołoszyn 7, Kucińska (libero) oraz Grzechnik 2, Dyachenko 3, Geyko 2, Akulich (libero).

KSZO Ostrowiec Św. - Perła Polesia Mozyr 3:0 (25:17, 25:17, 25:23)
KSZO: Trach 11, Geyko 1, Dorsman 4, Dyachenko 10, Wołoszyn 5, Słonecka 17, Kucińska (libero) oraz Grzechnik 2, Oktaba 3, Sasch.

KSZO Ostrowiec Św. - AZS Gliwice 1:2 (14:25, 25:15, 20:25)
KSZO: Trach 5, Sasch, Wojtowicz 4, Luchko 7, Grzechnik, Słonecka 6, Kucińska (libero) oraz Wołoszyn 9, Dorsman 8, Geyko.

Sparingi (Gliwice) - 21-22 września 2018r.:

KSZO Ostrowiec Św. - Perła Polesia Mozyr 1:3 (19:25, 17:25, 25:23, 18:25)
KSZO: Trach, Geyko, Wojtowicz, Oktaba, Miros, Grzechnik, Kucińska (libero) oraz Wołoszyn, Sasch.

KSZO Ostrowiec - EVS Engelholm 1:3 (13:25, 25:13, 17:25, 21:25)
KSZO: Trach, Sash, Oktaba, Wojtowicz, Miros, Grzechnik, Kucińska (libero), Geyko, Wołoszyn, Akulich (libero)

KSZO Ostrowiec Św. - VK Ostrava 0:3 (17:25, 19:25, 18:25)
KSZO: Miros, Sash, Oktaba, Wojtowicz, Wołoszyn, Grzechnik, Kucińska (libero) oraz Geyko, Slonecka, Akulich (libero).

Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej (Dąbrowa Górnicza) - 19-21 października 2018r.:

KSZO Ostrowiec Św. - Khimik Jużne 3:1 (25:18, 25:21, 14:25, 25:23)
KSZO: Miros 10, Geyko 4, Słonecka, Trach 13, Dorsman 11, Wojtowicz 8, Kucińska (libero) oraz Shash, Wołoszyn 3, Grzechnik 4, Zackiewicz 2, Oktaba 1.

KSZO Ostrowiec Św. - MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:22, 25:20, 25:16)
KSZO: Trach 7, Geyko 5, Wołoszyn 8, Grzechnik 6, Wojtowicz 5, Dorsman 18, Kucińska (libero) oraz Oktaba, Słonecka 5, Rdzanek (libero).

KSZO Ostrowiec Św. - Volley Wrocław 0:3 (23:25, 17:25, 18:25)
KSZO: Trach 5, Shash 3, Miros 7, Słonecka 11, Wojtowicz 5, Dorsman 1, Kucińska (libero) oraz Zackiewicz, Oktaba 1, Grzechnik 1, Wołoszyn 1, Akulich (libero).

Sparing (Wrocław) - 27 października 2018r.:

Volley Wrocław - KSZO Ostrowiec Św.3:1 (25:19, 23:25, 25:22, 25:19)
KSZO: Miros 22, Geyko 1, Dorsman 12, Wojtowicz 5, Słonecka 5, Grzechnik 5, Kucińska (libero) oraz Zaczkiewicz 2, Trach 2, Shash.

Kadra zespołu:

Rozgrywające: Olga Geyko, Anastasia Shash
Atakujące: Anna Miros, Anstasia Trach
Środkowe: Justyna Wojtowicz, Svietlana Dorsman, Emilia Oktaba
Przyjmujące: Paula Słonecka, Agnieszka Wołoszyn, Anna Grzechnik, Katarzyna Zaczkiewicz
Libero: Zuzanna Kucińska, Wiktoria Rdzanek, Olga Pauliukouskaya
I trener: wakat
II trener: Mateusz Janik
Statystyk: Mateusz Janik
Fizjoterapeuta: Kamil Gołąbek, Piotr Fałowski

Komentarze (0)