Serie A kobiet: Smarzek poza szóstką i bez wygranej, Kąkolewska lepsza od Kaczmar

Zanetti Bergamo Malwiny Smarzek przegrało czwarty mecz z rzędu i wciąż okupuje dno tabeli włoskiej ekstraklasy siatkarek. Powodów do narzekań nie ma Agnieszka Kąkolewska i jej Pomi Casalmaggiore.

Michał Kaczmarczyk
Malwina Smarzek w ataku Materiały prasowe / Gabriele Alemani, volleybusto.com / Na zdjęciu: Malwina Smarzek w ataku
Raczej nikogo nie zdziwiło, że tym razem w pierwszym składzie Zanetti Bergamo pojawiła się Roslandy Acosta, a nie Malwina Smarzek. Polska atakująca zapłaciła za słabe występy utratą miejsca w meczowej szóstce i pozostało jej jedynie wchodzenie na podwójne zmiany. Smarzek nie spisała się źle, skończyła trzy z siedmiu ataków (razy była blokowana) i dołożyła do tego punkt blokiem.

Ale jej wejścia w drugim i czwartym secie nie odmieniły wyniku. Zespół z Bergamo zaczął od wygranej 26:24, ale trzy kolejne sety padły łupem Il Bisonte Firenze. W zespole rywalek kapitalnie spisały się Alicia Degradi (23 pkt) i Louisa Lippmann (25 pkt). Niemka podobnie jak Smarzek debiutuje we włoskiej Serie A1, ale zanotowała zdecydowanie lepszy start nowej drogi kariery.

Swój poziom utrzymała inna debiutantka w Italii, Agnieszka Kąkolewska. Jej Pomi Casalmaggiore pokonało w czterech setach beniaminka z Cuneo, a reprezentantka Polski zdobyła 11 punktów (54 proc. skuteczności), w tym 4 po udanych blokach. Kąkolewska była drugą najlepiej punktująca siatkarką Pomi po Polinie Rahimowej (20 pkt). Po drugiej stronie siatki szalała Marina Zambelli (14), ale kluczowe dla losów meczu było wejście Kenii Carcaces, która pojawiła się na boisku w drugim secie i pomogła swojej ekipie (9 pkt), za co została nagrodzona statuetką MVP.

Na ligowe starcie mistrza z wicemistrzem Włoch będziemy musieli poczekać do 28 listopada. Żaden z zespołów Serie A nie strącił Igora Gorgonzoli Novara z fotela lider rozgrywek, za to kolejną pauzę Imoco wykorzystały kluby z Brescii i Scandicci, które wyprzedziły chwilowo drużynę Joanny Wołosz.

Wyniki 4. kolejki Serie A kobiet:

Savino Del Bene Scandicci - Club Italia Crai 3:0 (25:19, 25:12, 25:21)

Lardini Filottrano - Banca Valsabbina Millenium Brescia 1:3 (22:25, 25:23, 23:25, 19:25)

Saguella Team Monza - Reale Mutua Fenera Chieri 3:0 (25:19, 25:17, 25:21)

Pomi Casalmaggiore - Bosca San Bernardo Cuneo 3:1 (25:18, 17:25, 25:16, 25:18)

Zanetti Bergamo - Il Bisonte Firenze 1:3 (26:24, 11:25, 19:25, 23:25)

* Mecz Imoco Volley Conegliano - Igor Gorgonzola Novara został przełożony na 28 listopada (godz. 20:30)